Alaçatı Hakkınızda Bilmeniz Gerekenler

Alaçatı Tanıtım

Alaçatı; son dönemde İzmir’den bağımsız bir hale gelmiş durumda. İzmir denince Alaçatı görülmesi gereken yerler arasında ilk sırada bulunuyor. Alaçatı gezilecek yerler içerisinde listenizde mutlaka olması gereken bir durak. Sokaklarının canlılığı, cumbası olan taş evleri ve otantik mekanları ile burayı görmelisiniz.Alaçatı birbirinden güzel tasarım mekanlara sahip bir yer. İzmir’den bağımsızlığını ilan eden bu özel yer; yaz geldiği zaman açan begonvilleri ile de dikkat çekiyor. Son birkaç senedir sosyete için de önemli bir yer haline gelmesi fiyatlar üzerinde biraz etkili olmuş olsa da hala her kesimden insanın eğlenmesi için imkanlar sağlayan bir konum olarak değerlendirmek mümkün.

İzmir için önemli bir yer olan Alaçatı görülmesi gereken yerler arasında çünkü, Türkiye için sörf, taş ev, rüzgâr ve değirmenleri bir arada bulunduran tek yer demek mümkün. Bu nedenle Alaçatı gezilecek yerler olarak oldukça fazla imkan sunuyor. Alaçatı’nın keyfini çıkarmanız için burada en az 1 hafta kalmanız gerekli. Zamanında Ege’nin güzel bir köyü olan Alaçatı bir anda büyük bir tatil mekanı haline geldi. Yöre halkı da bu durumdan memnun çünkü onların cebi de bu durumdan pozitif yönde etkilendi. Her şeyin doğalını ve eğlencenin en güzelini bulabileceğiniz Alaçatı; yeşil ve mavinin buluştuğu en güzel yerlerden birisi.

Alaçatı Tatiline Gideceklerin Bilmesi Gerekenler

İzmir’e tatil için gittiğiniz zaman Alaçatı tatil programınızda mutlaka yer alsın. Ancak keyifli bir gezi için Alaçatı gezilecek yerler ile ilgili bilginiz de olmalı. Bir yeri bilerek gezmeniz sizin için de her anın tadına varmanızı sağlayacaktır. İzmir merkeze geldiğiniz andan itibaren her araç ile Alaçatı’ya ulaşım sağlamanız mümkün. Alaçatı oldukça şirin bir kasaba ancak bu kasabanın modern hali sizi fazlasıyla etkileyecek.

Alaçatı Butik Otellerine Uğrayın

Alaçatı birçok butik otelin olduğu konumlardan birisi. Osmanlı döneminde atlı süvariler yetiştiren bu köy şimdilerde bir sürü insana ev sahipliği yapmaya çalışırken; taş evlerinin kapısını sonuna kadar açıyor. Burada sizi mutlu edecek en önemli detay ise hala ticari işletme mantığına bürünmeyen bir yapıda olmaları. Sıcak ve samimi bir tatil yapmak isteyenlerdenseniz; mutlaka butik otelleri tercih etmelisiniz.

Alaçatı Gece Hayatı

Küçük bir köy olduğunu söylediğimiz Alaçatı’nın akşam ne kadar hareketli bir hayata kavuştuğunu gördüğünüz zaman şaşıracaksınız. Akşam saatleri ile birlikte sokakların ışıklara büründüğünü göreceksiniz. İsterseniz ışıldayan sokaklar içerisinde keyifli yürüyüşler yapın, isterseniz bir yerlerde rakı balık keyfi sürün. Muhteşem mezeleri olan yerler ve dünya mutfağından eserler Alaçatı’da sizi bekliyor. Kulüp isteyenler ise mutlaka Aya Yorgi Koyu bölgesine uğramalı. Burada birbirinden güzel kulüpler mevcut.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir