Avustralya Gezi Rehberi

Avusturya her zaman dünyanın en yaşanabilir beş ülkesinden birisi olmuştur. Kültürü, doğal güzellikleri, gündelik yaşantısı Avustralya’yı bu anlamda oldukça gezilebilir ve yaşanabilir kılmaktadır. Avusturya gezi rehberi değerlendirmesinde pek çok güzellikten bahsedilebilir.

Kakadu Ulusal Parkı

Dünya Kültür Mirasları arasında yer alan bu park doğal güzellikleri ile ünlüdür. Bu parkta 275 farklı türde kuş türü barınmaktadır. Ayrıca Avustralya’nın yerel halkı olan Aborjinler’in taş sanatı ürünleri bu parkta sergilenmektedir. Bu parkta Aborjinler yıllarca yaşamış ve kültürel anlamda katkı sağlamıştır. Park üzerinden on binden fazla böcek türü yaşamaktadır. Bunlara ek olarak park ziyaret edilerek 68 çeşit memeli türü, yaklaşık 80 çeşit sürüngen hayvan görülebilir.

Great Barrier Reef

Burası bir tür denizcilik parkı niteliğindedir. Bu bölgede iki binden fazla deniz canlısı türü mevcuttur. Bu bölgenin uzunluğu yaklaşık üç bin kilometre olup üzerinde özellikle deniz kaplumbağaları, yunuslar ve mercanlar yaşamaktadır.

Sidney

Ülkeye başkentlik yapan şehir birbirinden güzel imkanları bir araya getirerek muazzam bir şehir görüntüsü ortaya çıkarmıştır. Sidney Avustralya gezi rehberi içerisinde mutlaka bahsedilmesi gereken Avustralya’nın en önemli yerlerinden birisidir. Şehir üzerinde feribota binilebilir yada herkes tarafından bilinen Bondi Plajı burada ziyaret edilebilir. Burada yer alan yelkenler oldukça gösterişli yapılara sahiptir.

Uluru

Uluru, Kata Tjutu Ulusal Parkı içerinde bulunan bir kayalık görüntüsündedir. Bu kayalık Aborjinler tarafından yapılmıştır. Bu yer manzara açısından oldukça önemlidir. Kızıl kum birikintisini andıran kayalık üzerine güneşin doğuşu eşsiz bir manzara ortaya çıkarmaktadır. Avustralya’ya seyahat edilecek ise bu yer mutlaka görülmeli ve bu yerden güneşin doğuşu ve batışı seyredilmelidir.

Tazmanya

Tazmanya doğal güzellikleri ile Avustralya’nın en güzel köşelerinden birisini oluşturmaktadır. Bu ada henüz el sürülmemiş olup yemyeşil vadileri, sakin gündelik yaşantısı, köyleri ve kasabaları ile eşsiz bir doğal güzellik noktasıdır.

Broome

Broome bu ülkenin en farklı yerlerinden birisidir. Avustralya’nın bu noktasında deniz ve çöl bir arada yer almaktadır. Burada yer alan Cabre Plajı oldukça popülerdir. Beyaz bir kumsala sahip olan plaj adeta bir doğa harikasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir