Gezi RehberiYurtiçi Seyahat Rehberi

Aydın Gezi Rehberi

Biliyorsunuz ki Ege Bölgesi Türkiye’nin en güzel bölgelerinden birisi. Hem tatil imkanları, hem mitolojik yapıları, hem de zeytinyağlı yemekleri  olsun Ege’ye alışan ayrılamıyor. Bugün de Aydın Gezi Rehberi’ni sizlerle paylaşacağız. Belki bir gün yolunuz Aydın’a düşer ve gezi rehberimiz sayesinde Aydın’da daha çok yer görme fırsatına sahip olursunuz.

Aydın’ın merkezinde tarihi anlamda gezilecek, yemek anlamında özel yemekler sunacak bir restoran yok. Belki de Doğu’daki gibi etli yemeklerin meşhur olmamasından dolayıdır. Aydın’ı güzel yapan merkezi değil. Kuşadası olsun, Didim olsun sadece Türkiye’den değil, dünya çapında milyonlarca ziyaretçi ağırlıyor. Kesinlikle bu iki ilçeyi sadece deniziyle, kumsallarıyla tanımayın. Çünkü Yunan Mitolojisine ev sahipliği yapan İzmir-Aydın bölgesinin pek çok tarafında tarihi yapıtlar korunuyor. Dolayısıyla Aydın gezi rehberimizde merkez yerine Kuşadası ve Didim ilçelerine yer vereceğiz.

 

Kuşadası, Aydın

Kuşadası, yazın Aydın’da en çok turist çeken ilçe statüsünde. Dünyanın dört bir yanından turistler hem tatil yapmak için, hem de yeni yerler görme fırsatı için yaz aylarında Kuşadası’nı tercih ediyor. Kuşadası’nın ünlü “Sevgi Plajı”nda her Temmuz ayı geleneksel olarak Kuşadası Gençlik Festivali düzenleniyor. Birbirinden ünlü sanatçıların geldiği festivalde plajda arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. Ayrıca Kuşadası Milli Park’ı da hem oturup piknik yapmak açısından, hem yüzmek ve güzel vakit geçirmek açısından oldukça elverişli bir nokta. Kuşadası Milli Parkı, merkeze yaklaşık 20km uzaklıkta. Kuşadası Kalesi de ilçeyi temsil eden bir yapı. Hem manzarasıyla, hem tarihi havasıyla kesinlikle akşam saatlerinde Kuşadası Kalesine çıkmalısınız 🙂

 

Didim, Aydın

Didim de aynı Kuşadası gibi yazın Aydın’a en çok turist çeken ikinci ilçe. Eskiden İzmir’e bağlı olan Didim, 55 sene önce Aydın’a bağlansa da İzmir’e daha yakındır. Hem Didim’de, hem de Kuşadası’nda fiyatlar İzmir ilçeleri kadar pahalı değil. Hatta merkez dışındaki fiyatların uygun bile olduğunu söyleyebiliriz. Didim plajları, Kuşadasına göre daha temiz ve daha sakin. Bu yüzden eğer tatilinizin bir kısmını yüzerek geçirecekseniz Didim’i öneririz.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close