Barselona Seyahat Rehberi

Pek çoğumuzun sadece futbol takımıyla tanıdığı Barselona sadece bundan mı ibaret? İspanya’da bulunan ve Madrid’den sonra en büyük 2.şehir olma özelliği taşıyan Barcelona, birbirinden güzel tarihi yapılara da sahip. 1.6 milyonluk nüfusa sahip olan Barselona, İspanya’nın güneyinde yer alıyor. Barselona seyahat rehberimizde ağırlıklı olarak tarihi mekanlara yer vereceğiz.

 

Barselona Otel Fiyatları

Fiyatlara bakıldığı zaman 30€ ile 250€ arasının genel fiyatlar olduğunu biliyoruz. Ancak bu fiyatlardan hizmet veren oteller orta düzey 3 ve 4 yıldızlı oteller. Bütçenize göre daha uygun veya daha pahalı bir otelde de kalabilirsiniz.

 

Barselona Gezilecek Yerler

Barselona seyahat rehberimizin en dolu dolu bölümü burası olacak. Çünkü Barselona’da severek gezeceğiniz onlarca tarihi eser niteliğinde yapıtlar var. Barselona’ya gelirken herşeyinizi unutun ama fotoğraf makinenizi unutmayın. Bu tarihi yapıtların hepsi fotoğraflanmaya değer 🙂

 

1-) Barri Gotic

Barri Gotic, Barselona’nın merkezinde bulunan bir mahalledir. Hem tasarımıyla, hem muhitlerinde bulunan yapılar nedeniyle bu mahallenin orta çağ dönemine ait olduğu düşünülüyor. Barselona’ya giden birisinin kesinlikle ziyaret etmesi gereken bir yerdir.

 

2-) Picasso Müzesi

1963 yılında ziyaretçilere kapısını açan müzede sadece Picasso’nun yapıtları sergileniyor. Müze, aynı zamanda “Picasso’nun en çok eserinin Bir Arada sergilendiği yer” olarak da biliniyor. Toplam 3.504 adet Picasso tablosunun sergilendiği bu müze kesinlikle dolu dolu gezilmeli.

 

3-) La Sagrada Familia

Türkçe’de “Kutsal Aile” anlamına gelmektedir. Yapımı, ünlü İspanyol mimar Antoni Gaudi tarafından 1882 yılında başlatılmış, Gaudi’nin geçirdiği tramvay kazasındaki ölmesi sonucu yapının inşa çalışmaları yavaşlamıştır. Yapının hala tamamlanmaması da yapıyı özel kılan hususlardan birisi.

 

4-) Park Güell

1900’lü yılların soyluluk göstergesi haline gelen bu yapıt da Gaudí tarafından yapılmıştır. Projede 60 ev planlanmasına rağmen bu evlerin sadece ikisi tamamlanabilmiş. Geriye kalan alan da park olarak halkın kullanımına açılmış.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir