Bayram Tatilinde Gezilebilecek Ülkeler

Kurban Bayramı tatilinin yaklaşmasıyla birlikte aileler tatil yapacak yerleri araştırmaya çoktan başladı bile. Hatırlayacaksınız ki geçenki içeriğimizde Bayram tatilinde yurtiçinde gezilebilecek 2 yeri önerip az da olsa değinmiştik. Şimdi de Bayram tatilini yurtdışında yapmak isteyenler için çeşitli öneriler sunacağız. Umarım Bayram Tatilinde Gezilebilecek Ülkeler başlığımızda kendinize uygun turistik bir ülke bulabilir ve bu tatilde ailenizle, arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

1-) Yavru Vatan Kıbrıs

Kıbrıs ile Türkiye arasındaki iletişim bugüne kadar hep güçlü olmuştur. Ayrıca birbirlerine oldukça yakom olmalarından dolayı Türk sanatçılar da sık sık tatil ve konser için Kıbrıs’ı tercih ediyor. Ayrıca Kıbrıs’a gitmek için vize de gerekmiyor. Dolayısıyla tatil için Kıbrıs’ı seçmek hem ekonomik hem de kolay olacak. Buna rağmen Kıbrıs tatil açısından oldukça güzel bir ülke. Denizleri ve plajları oldukça güzel. Otel fiyatlarına baktığımız zaman biraz tuzlu gelebilir. Eğer tur şeklinde ulaşım, konaklama birlikte bir fiyat alırsanız tatiliniz daha ucuza gelebilir.

 

2-) Mykonos, Yunanistan

Mykonos, Ege bölgesinde bulunan Yunanistan’a bağlı bir adadır. Turistik açıdan çok önemli bir ada. Sadece yerli turist değil, özellikle Türkler ve diğer Avrupa ülkeleri tarafından da büyük ilgi görüyor. Mykonos’taki otel fiyatları da hemen hemen Kıbrıs’a yakın. Ortalama 200 TL ile 3.3000 TL fiyat yelpazesi arasında oteller bulabiliyorsunuz. Genelde 5 yıldızlı oteller 1.300 TL’den başlayıp ekstralara göre yükseliyor. Mykonos yaşantısına baktığımız zaman Türkiye’ye komşu bir ada olduğu için çeşitli Türk yemeklerinin yapıldığına, hatta kafelerde Türk Kahvesi bile servis edildiğine şahit olabilirsiniz. Aynı zamanda restoranlarda genelde bölgeye özgü yemekler ve deniz mahsülleri servis ediliyor. Ayrıca ülkemize oldukça yakın ve kısıtlı süre sürecek bir tatil için oldukça iyi bir alternatif.

 

Bayram tatilinde gezilebilecek ülkeler yazımızda Mykonos ve Kıbrıs adalarından bahsettik. Malum tatil süresi biraz kısıtlı. Uzak ülkeleri önererek tatil sürenizin azalmasını istemedik ve size komşularımızdan güzel seçenekler sunduk. Umarız bayramda ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirirsiniz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir