Seyahat İpuçlarıYurtiçi Seyahat Rehberi

Bayram Tatilinde Gezilebilecek Yerler (Yurtiçi)

Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte 9 günlük tatil süresinin bir kısmını tatilde değerlendirmek isteyen kişiler de yavaştan “Nerelere Gidebiliriz?” sorularına başladı bile. Bu bağlamda Türkiye’de tatil süresi boyunca geçebileceğiniz yerleri ele alacağız. Aynı şekilde yurtdışı ülkeleri için tatil planı yapanları da unutmadık. Benzer bir içeriği de blogumuzda paylaştık. İkisini de göz önünde bulundurmanızı önerirken eğer Türkiye’yi doğusundan batısına gezmediyseniz önceliğiniz ülkemizdeki gezilecek yerler olsun. Çünkü kendi ülkenizin örf adetlerini, yemeklerini, tarihi eserlerini bilerek yurtdışına gittiğiniz zaman daha farklı bir bakış açısıyla gezeceksiniz. İşte Bayram tatilinde gezilebilecek yerler.

 

1-) Dalyan-Marmaris Tarafı

Muğla, Ege bölgesini temsil eden en güzel şehirlerden birisi. Hem doğayla, hem de denizle iç içe olduğunuz bir il. Özellikle Dalyan ve Marmaris tarafı, güzel bir deniz arayanlar için alışkanlık yapacak türden. Kurban bayramında genelde aileler tarihi gezilerden ziyade tercihlerini deniz-kum-güneşten yana yapıyorlar. Bu yüzden biz de ağırlıklı olarak denizin ön planda olduğu yerlere öncelik verdik. Dalyan’da denizin keyfini çıkardıktan sonra vaktiniz kalırsa Kaunos Antik Kenti’ni gezmenizi öneriyoruz. Marmaris maviliklerinde tekne turu yapmak da oldukça iyi bir fikir.

 

2-) Didim-Kuşadası Tarafı

Bu bölgelerde, Dalyan ve Marmaris’e göre hem gündelik hayat, hem de gece hayatı daha akıcı. Ayrıca iki ilçede de antik değere sahip gezebileceğiniz yerler yok. Tatilinizin tamamını yüzerek geçirmeyi düşünmüyorsanız yeni yerler gezip görmek, Yunan mitolojisi hakkında bilgi edinmek iyi bir fırsat. Ayrıca ulaşım da kolay ve sürekli aktif olduğu için uygun fiyatlara daha fazla yer gezip görme şansına sahipsiniz.

 

Bayram tatilinde gezilebilecek yerler içeriğimizde 2 Ege bölgesine ait tatil beldelerine yer verdik. Özellikle yaz aylarında olmamız ve sıcaklıkların artması nedeniyle deniz ağırlıklı bir tatil güzel olacak.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close