Gezi RehberiYurtdışı Seyahat Rehberi

Cape Town Gezilecek Yerler

Cape town gezilecek yerler oldukça fazla olmakla beraber Türk turistlerin vizesiz gidebilecekleri ender seyahat noktalarından birisidir. Güney Afrika’da bulunan cape town ülkenin ucuz olmasında dolayı ve ülkenin en güzel şehri olmasından dolayı her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Ada şeklinde olması ve görsel güzellikleri ile cape town turistler için cazibe merkezidir. Cape town gezilecek yerler fazla olmasına rağmen şehir hüzünlü hikayeleri ile anılmaktadır. Tarihi yapıları ile dikkat çeken cape town içerisinde bulundurduğu botanik bahçesi ve hayvanat bahçesi ve parkları ile de her ilgi alanına göre turistin gelmesini sağlamaktadır.

Masa Dağı ve Milli Parkı

Adı şeklinden de anlaşılacağı gibi masa gibi düz olmasından gelen masa dağı içerisinde binlerce çiçek türü barındırmaktadır. Ayrıca sadece çiçek değil bu park ta yüzlerce de hayvan türü bir arada yaşarak ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Kendisi harika bir yapı olan masa dağı cape town şehrini tepeden görmek isteyenlere teras olarak hizmet vermektedir. Ayrıca teleferik ile gezmek de çok eğlenceli ve ucuzdur.

Signal Tepesi

Signal tepesi aynı zamanda seyir tepesi olarak da kullanılmaktadır. Bu tepe tarihte mesaj göndermek ve bayrakları dalgalandırmak için uzun süre kullanılmıştır. Burada şehrin gün batımının izlenmesi turistlerin burayı ziyaret etmelerini sağlamaktadır. Ayrıca cape town yetkilileri burada bulunan topu turist çekebilmek için her gün aynı saatte ateşlemektedir.

Robben Adası

Uzun yıllar hapishane olarak kullanılan bu tarihi yapı unesco kültür mirası listesinde yer alması ile ünlüdür. Ayrıca Güney Afrika’nın ilk siyahi başkanının 18 yıl burada kalmış olması turistlerin merak içerisinde buraya yönelmelerini saplamaktadır.

Belediye Binası

Cape town daha çok doğal güzellikleri ile dikkat çekse de belediye binası tarihi güzelliklerinden birisidir. İngiliz sömürge dönemine ait olan bu yapı 19055 yılında inşa edilmiştir. Tasarımı ve özellikleri ile ziyaretçi sayısı oldukça fazladır.

Kirstenbosch Botanik Müzeleri

Cape town şehrin doğal güzelliğini ve çiçek çeşitliliğini korumak amacı ile müze haline getirilen bu botanik müzesi unesco kültür mirasına girmeyi başarmıştır. Ayrıca burada açık hava konserleri de düzenlenerek müzenin ziyaretçi sayısı arttırılmaktadır.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close