Chiang Mai Gezi Rehberi

Tayland ülkesinin önemli şehirlerinden biri olan Chiang Mai, aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehirlerinden biridir. Şehir, turizm açısından oldukça modern ve tarihi binaları hizmete açmıştır. 300’den fazla turistik alanı bulunan Chiang Mai şehrindeki hayvanat bahçesi turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. 1926 yılında kurulan Chiang Mai, 1935 yılında belediye olmuş ve zamanla büyüyerek bugünkü halini almıştır.

Wat Phrathat Doi Suthep Tapınağı

Şehrin en ünlü tapınaklarından biri olan Wat Phrathat Doi Suthep Tapınağı, şehir merkezine 18 km uzaklıktadır. 1676 metre yüksekliği bulunan Doi Suthep Dağı’nın zirvesinde bulunan bu tapınak, şehrin kuşbakışı olarak görülebildiği sayılı yerlerde biridir. 1383 yılında inşa edilen bu tapınak, özgürce dolaşan bir filin düşerek öldüğü yere yapılmıştır. Tapınağın ana hatları, Naga adı verilen ve yılana benzeyen yaratık simgeleriyle süslenmiştir.

Wat Chiang Man Tapınağı

Chiang mai gezi rehberi listesine alınması gereken yerlerden biride Wat Chiang Man Tapınağı’dır. 13. yüzyılda inşa edilen bu tapınak, restorasyon çalışmalarını 1970 yılında yeniden tamamlayarak halka açılmıştır. Tayland kültürüne ait birçok önemli sembolleri taşıyan Wat Chiang Man Tapınağı, Buda heykeline de ev sahipliği yapmaktadır.

Chiang Mai Hayvanat Bahçesi

Bu hayvanat bahçesi, ülkenin en meşhur hayvanat bahçesidir. Bunun nedeni, Çin Halk Cumhuriyeti’nden getirilen çok sayıda pandanın bulunmasıdır. 113 km uzunluğu bulunan Chiang Mai Hayvanat Bahçesi’nde, gözetleme tüneline sahip olan bir akvaryum da barındırmaktadır. Akvaryumu ve pandaları görmek için ekstra ücret vermek gerekse de, turistlerin bu konuda oldukça cömert davrandıkları söylenebilir.

Chiang Mai Gece Safarisi

Chiang mai gezi rehberi listesinin önemli başlıklarından birini de Chiang Mai Gece Safarisi oluşturmaktadır. Yan tarafı açık olan bir araç üzerinde yolculuk yaparak, safari etkinliklerine katılım sağlanmaktadır. Turizm açısından oldukça önemli olan bu aktivite, şehri ziyaret eden kişilerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak için amaçlanan bir uygulamadır. Gece safarileri genellikle açık havada bulunan hayvanat bahçelerinde yapılır. Ancak gündüz yapılması planlanan safarilerde, doğaya açılarak hayvanların doğal ortamlarında gözlemlenmesi sağlanmaktadır. Safari ücretleri çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı ücretlendirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir