Chicago Gezilecek Yerler

Cadde ve sokakları bile sanat galerisini andıran düzenli ve modern şehirlerden biri olan Chicago, en çok yabancı turist ağırlayan Avrupa kentlerinden biridir. Chicago gezilecek yerler, birbirine yakın noktalarda bulunmakla birlikte, bazı gezi yerleri şehri banliyö kısımlarında yer almaktadır. Chicao şehrinin özellikle Downtow bölgesinde sinemada alışverişe kadar çok çeşitli aktivitelerin yapılabildiği alanlar mevcuttur.

Willis Kulesi

Chicago şehrinde görülmesi gereken en önemli yapılardan biri Willis Kulesi’dir. Bölge halkı tarafından Sears Tower olarak adlandırılan bu kule, dünyanın en yüksek gökdelenlerindendir. Toplam uzunluğu 440 metredir ve 110 katlıdır. Gökdelenin içerisinde birçok ofis bulunur. Turizm açısından ele alındığında, Sky Deck Katı’nın oldukça yoğun rağbet görmektedir. Bunun nedeni, bu katın gökdelenin terasını oluşturmasıdır. Zeminden Sky Deck katına hızlı asansör sistemi ile 70 saniyede çıkılır.

Navy Pear

Michigan Gölü’nün kıyısında buluna bu eğlence alanı, şehrin en huzurlu yerlerinden biridir. Dünyanın en büyük iskelesi olan Navy Pear, balo salonlarının, fast food dükkanlarının, konser ve müzik festivallerinin, sergi salonlarının ve dans gösterilerinin yer aldığı bir alandır. Turizm açısından oldukça önemli olan Navy Pear, dünyanın ilk dönme dolabının bulunduğu yerdir.

Downtown

Chicago skyline on a hot clear summer day in Illinois, USA

Downtown’un diğer ismi The Loop’tur. Şehrin merkezi olarak kabul edile Downtown, turizm açısından son derece önemli merkezlerden biridir. Bölgeyi simgeleyen çok sayıda gökdele burada bulunur. Aynı zamanda, Chicago şehrinin finans merkezi de burasıdır. Dünyanın en önemli tiyatro merkezlerinde biri olan Randolph Street, Downtown şehrinde bulunur. Chicago şehriChicago Gezilecek Yerlerne gelen yabancı turistler, çeşitli turlara dahil olarak Downtown şehrini ziyarete giderler. Burada bulunan Şikago Katedrali, turistlerin ilgisini çeken önemli yapılar arasındadır.

Bilim ve Endüstri Müzesi

Chicago gezilecek yerler kategorisindeki en önemli yerlerden biri de Bilim ve Sanat Endüstri Müzesi’dir. Chicago şehrinde yaşayan öğrencilerin çeşitli turlarla ziyaret ettikleri bu müze, her yaştan ziyaretçisinin ilgisini çektiği gibi, yabancı turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir. Müzede 2000’den fazla mekanizma ve obje, 75 ayrı salonda sergilenir. 5 metrelik insan kalbi, Alman denizaltısı ve kömür madenleri, müzenin en dikkat çeken objeleri arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir