Dünyanın Moda Merkezi Milano Gezi Rehberi

Moda kelimesi şüphesiz ki en çok bayanların dikkatini çekmektedir. Bayanların bu kadar ilgisini çeken bir kelimenin sizler de bilirsiniz ki moda ile ilgili her ayrıntı hakkında bilgi sahibi olmaktan kaçınmamaktadırlar. Moda neredeyse biz oraya mantığı ile gezen birçok bayan vardır. Şimdi sizlere kendilerini modanın merkezine gitmekten alıkoyamayacağınız ünlü Milona şehrinden Milano Gezi Rehberi yazımızda bahsedelim.

Moda Şehri Milano Nerede?

Moda Şehri Milano denilmesinde sizlerinde anlayacağı üzere bünyesinden birçok markanın doğması etkili olmaktadır. Dünyanın en ünlü markalarının bulunduğu bu şehir dünyanın dört bir yanından moda ve tasarımcıları kendine kılavuz edinmek için ziyaret etmektedirler. Milano şehrinde tasarımcıların yanı sıra şehrin içerisinde bulunan ikonların da tarzları dikkatleri çekmektedir. İtalya da bulunan modasıyla ünlü Milano şehri yaşam stili ile de yükseliş göstermektedir. Sadece Moda Şehri olmayan aynı zaman da tasarım butikler ve gurme restoranları ile de bilinmektedir. Tarihi binaları ile şehir göz kamaştırıcı güzelliğe bürünmektedir. Bu tarihi doku şehrin modayla birleşimde çok etkili olduğunu gezdiğiniz zaman tasarımcıların ilhamlarını nereden aldığını anlayacaksınız.

2.Milano’da Bulunan Ünlü Markalar

Şüphesiz ki Milano şehrini dünya da modanın merkezi yapmasında birçok ünlü markalar sayesinde olmuştur. Kalitenin, farklılığın ve lüks modanın bulunduğu bu merkez dünya da kendinden söz ettirmektedir. Milano da en ünlü markaları şöyle sıralarsak şüphesiz birçoğu sizlerin yakından tanıdığı markalardır. Gucci, Prada, Versace, Missoni, Fendi, Moschino, Marni, Marcelo, Burlon Country Of Milan gibi lüks moda markalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu dünyaca ünlü markalar kendi değişimlerinin yanında kendileri ile beraber dünyanın modasına da yön vermektedirler. Sadece modayı bayanlar için değil de gittikçe artan erkek modası dünyanın yakından takibindedir. Alışveriş için dünyanın birçok yerinden ziyaretçi alan Milano gittiğiniz zaman bu ünlü markaların ve kendi tasarımlarının satıldığı mağazaları gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Bu mağazalar hangileri olduğu hakkında şöyle bahsedelim Antonioli, 10 Corso Como, Excelsior, Antonia, Stone Island, Slam Jam, One Black Down mağazaları gibi birçok mağaza bulunmaktadır. Gittiğiniz de modayı bu mağazalarda görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir