Egzotik Şehir Bangkok’ta Gezilecek Yerler

Tayland’ın turizm merkezi Bangkok son yıllarda hızla gelişerek Asya’ nın gözdesi haline gelmiştir. Batı modernizmi ile geleneksel doğu yaşantısının harmanlandığı şehir pek çok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Bu yazımızda sizlere Bangkok’ta Gezilecek Yerler listesini belirttik.

Bangkok Gezilecek Yerler 

Chınatown

Chinatown özellikle gün batımı sonrası ziyaretçi akınına uğrayan, şehrin en işlek sokağıdır. Kalabalık, dar, bir o kadar da renkli sokağın cazibesi anketlerden de anlaşılacağı üzere turistlerin gözdesi haline gelmiştir. Sokağa dizilmiş sağlı sollu kuyumcular, eczaneler ve yemek pişiren kadınlar sokağı gezenlerin ilgisini çekmektedir. Chinatown aynı zamanda sokak lezzetlerini test etmek isteyen gurmeler tarafından da tercih edilen mekanlardandır.

Jım Thompson’ın Evi

Ev Tay ipinin dünya çapında tanıtımını yapan Jim Thompson’a ait ve bugün müze olarak kullanılıyor.

Chao Phraya Rıver

Chao Phraya Nehri başkenti ikiye ayırır. Nehir tekne turu ve deniz taksileriyle gezilebiliyor.

Wat Arun

Chao Phraya Nehri’ nin Batı tarafında yer alan tapınak, Tay dilinde Şafak Tapınağı demek. Baştan aşağı porselenden yapılmış olması ve beş kuleli renkli yapısı ile görenlerin beğenisini kazanıyor.

Grand Palace

150 yıldır Tayland’ın kraliyet merkezi olarak kullanılan Büyük Saray yüzden fazla tapınak ve binaya ev sahipliği yapıyor. Günümüzde müze olarak kullanılan saray 1925′ e kadar kraliyet konutu olarak işlev görmüş ve günümüzde de bazı bölümleri kraliyet ofisi olarak kullanılmaktadır.

Yatan Budha Tapınağı

Tayland’ın en gözde ve ilgi çeken tapınağı nam-ı diğer Wat Pho 46 metre uzunlukta ve 15 metre yükseklikte büyük Buda heykelini içinde barındırıyor. Tapınak aynı zamanda ülkenin ilk üniversitesi olarak da kabul ediliyor.

Chatuchak Weekend Market

Chatuchak hafta sonu pazarı canlılığı ve neşesiyle ziyaretçi akınına uğrayan yerlerden. Geniş repertuarı ile ne ararsanız bulabileceğiniz pazar dokuz binden fazla tezgaha sahip. Günde yirmi binden fazla ziyaretçisi olan pazar alışveriş severlerin gözdesi olmuş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir