Fiji Gezi Rehberi

Pasifik Okyanusun’da yer alan Fiji’nin tam adı Fiji Adaları Cumhuriyeti’dir. Ülkede, 215 tanesi ıssız olmak üzere 322 adet ada bulunur. Yönetimsel olarak 9 ayrı adanın bölgelere ayrılmasından oluşur. Fiji, deniz turizmi açısından dünyanın sayılı yerlerinden biridir. Bu nedenle, yılın dört mevsiminde de turizmin sürekli hareketli olduğu yerlerden biridir. Doğal güzellikleri ile dikkatleri çeken Fiji, değişik bitkileri, kumsalları, ormanları ve kuşları ile gezip görülecek birçok yer bulundurur. Aynı zamanda, yılın belirli dönemlerinde müzik ve film festivallerinin yanı sıra çeşitli dans festivalleri de yapılmaktadır.

Sri Siva Subramania Temple

Fiji’de canlı renkleriyle dikkat çeken bu tapınak, 1986 yılında inşa edilen bir Hindu tapınağıdır. Tapınağın dış cephesi tamamen tahta oymacılıktan yapılan tanrı figürleriyle doludur. Yeşil, turuncu ve kırmızı renklerin hakim olduğu Sri Siva Subramania Temple, dini törenlerin de düzenlendiği ve Hindu turistlerin yoğun olarak ziyaret ettikleri mekanlardan biridir. Ülkeyi ziyaret edenlerin çoğu fiji gezi rehberi kapsamında bu mekanı ziyaret etmektedirler.

Kula Eco Park

1980 yılında kurulan Kula Eco Park, kurulduğu yıllarda yalnızca kuş türlerine ev sahipliği yapmaktaydı. Ancak, zamanla genişleyerek balık, sürüngen, memeli ve yırtıcı hayvanlara da yer verilmeye başlandı. Turistlerin en popüler ziyaret noktalarından biri olan Kula Eco Park, günün büyük çoğunluğunda ziyarete açık tutulmakta.

Fiji Museum

Fiji tarihine meraklı olanların ilk uğrak noktalarından biri Fiji Museum’dur. Adada yapılan arkeolojik kazılar sonucu elde edilen tarihi kalıntıların tamamı bu müzede sergilenir. Müzede sergilenen eserlerin yanı sıra, fotoğraf stüdyosu, hediyelik eşya dükkanları ve birçok farklı mekan da bulunur.

Thurston Gardens

Fiji gezi rehberi adına Thurston Gardens’in mutlaka ziyaret edilmesi gerekir. Zira başkent Suva’da bulunan bu bahçenin tarihi oldukça eskidir. Şehrin en renkli ve düzenli noktalarından biri olan Thurston Gardens, palmiyeleri, zambakları ve papatyaları ile dikkat çekmektedir. Parkın içerisinde bir tane de saat kulesi yer almaktadır. Çocuk ve yetişkin herkesin ziyaret edebildikleri bu alana girişler ücretsizdir. Thurston Gardens’i ziyaret etmek isteyen turistler için özel rehber görevlendirmeleri yapılır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir