Güneydoğu Asya’nın En Çekici Adası Palawan Adası, Filipinler Gezi Rehberi

Yirmiden fazla aktif volkanı olan Filipinler en kalabalık mega kentlerden birisidir. Şahane tropikal adaları ve güler yüzlü insanlarıyla Asya’nın kıyısında bulunan ve yedi binden fazla adasıyla ünlü dünyada en uzun kıyı şeritlerinden bir tanesidir. Ülkenin adalarının güzellikleri tahmin edilemeyecek kadar muhteşem bir görüntüye sahiptir. Filipinler, Türkiye’den çok uzaklarda bir ülke olsa da tropik bitkileriyle harika manzaralar barındıran, beyaz kumsallarla örtülü, yağmur ormanlarını barındıran bu doğa harikası ilginç yerlere sahip bir ülke olan Filipinler merak edilmektedir. Aslında Luzon, Visayas ve Mindanao olmak üzere üç ana ada grubundan oluşan bu ülkenin başkenti Manila’dır. Burası tatil için değil de ülkenin başkentini tanımak ve sosyal yaşamın içine girebilmek için tercih edilebilir. Gelelim Filipinlerin adalarına… Güneydoğu Asya’nın en çekici adası Palawan, Filipinlerin binlerce adasından birisidir.

Lüks resortlar, şahane plajlar, vahşi yasam, el değmemiş ormanlar ve milli parklar yönünden Güney Doğu Asya’nın en ilgi çekici adası Palawan, Filipinlerde biyoçeşitlilik bakımından da zengin bir ada olarak bilinmektedir. 1700’den fazla adası bulunan Palawan, kara ve deniz manzarası açısından eşsiz güzelliklerle donatılmış bir yerdir. Başkenti Puerto Princesa olan Palawan adası, turizm açısından oldukça popüler bir yerdir. Palawan adasında gezilecek yerler açısından Honda Bay, Kelebek Bahçesi ve Palawan Müzesi mutlaka değerlendirilmelidir.

Güney Doğu Asya’nın en ilgi çekici adası Palawan, Filipinlerde bulunabilecek en temiz şehirlerinden birisidir. Yeşile boyanmış bu şehirde Palawan Wildlife Rescue&Conservation Center için turlara katılabilir ve timsahları görebilirsiniz. Dünyanın en uzun yer altı nehirlerinden birisi olan ve UNESCO dünya mirası listesinde bulunan Puerto Princesa Underground River, taşıdığı coğrafik karakterlerle mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. Deniz, kum, güneş diyenlerin tercih etmesi gereken yer Palawan adasında hiç kuşkusuz El Nido olmalıdır. Koruma altına alınmış olan El Nido, Palawan’ın kuzey doğusunda yer alan kireç taşı kayalarından oluşan adalara sahiptir. Sahip olduğu gizli koylar, çok renkli denizaltı yapısıyla dalış amaçlı gidilmesi gereken bir yerdir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir