Havana Gezilecek Yerler

Havana, orijinalliğini halen daha korumayı en mükemmel şekilde sürdüren belki de dünya üzerindeki tek şehirdir. Gerçi aynı şeyi Küba’nın geneli için de söylemek pekala mümkündür, ancak Havana bu ülkenin başkenti olduğundan ve Küba denildiğinde ilk olarak akla geldiğinden dolayı son derece saygın bir yere sahiptir.

Bu şehir aynı zamanda pek çok ülke ile kıyaslandığı zaman ucuz olarak nitelendirilmesi mümkün olduğundan dolayı bir Avrupa seyahatinden çok daha ucuza mal edilebilecektir. Şüphesiz ki önermeye uçak biletleri dahil edilmemiştir. Buna ek olarak Havana gezilecek yerler şeklinde bir aramaya çok da fazla ihtiyaç yoktur. Ne de olsa sadece bu şehirde özgürce dolaşabilmek dahi çok fazla şey ifade edecektir.

Eski Havana

Havana şehri tam tamına on beş belediyeden meydana gelir. İşte Eski Havana, bu on beş belediyeden bir tanesidir. Her ne kadar adı Eski Havana da olsa bu bölge Havana’nın merkezidir. Buna ek olarak bu bölgenin sınırlarını Havana surları oluşturur. Eski Havana, şehrin en yoğun nüfuslu ikinci yeri olarak da dikkat çeker. Eski Havana, Havana gezilecek yerler listesinde muhakkak yer almalıdır.

Morro Kalesi

Bu güzel şehrin simge yapılarından ve en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de Morro Kalesi’dir. Morro Kalesi, aynı zamanda deniz feneri olarak da kullanılmakta olan bir kaledir. Deniz feneri ve kalenin, on altıncı yüzyılın sonlarına doğru inşa edildiği tahmin edilmektedir.

Devrim Müzesi

Bir Havana ziyaretinin olmazsa olmaz öğelerinden bir tanesi de Havana Devrim Müzesi’dir. Aynı zamanda Küba Devrim Müzesi adı ile de bilinir. Bu müzede Küba devrimi anlatılırken, gerçek boyutlarda çok sayıda balmumu heykel de yer almaktadır. Bu heykeller arasında Fidel Castro da vardır.

El Capitolio

El Capitolio da Havana’nın simge yapılarından bir tanesidir. Burası esasında bir müzedir. Ancak müzenin içeriğinden ziyade eşsiz mimarisi ve dış görüntüsü dikkat çekmektedir.

La Cabaña

La Cabana, Havana’nın liman bölgesine yakın bir yerde yer alan kale yapılanmasıdır. Bu yapılanma on sekizinci yüzyıla aittir ve bir İspanyol Kralı tarafından yaptırılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir