Ibiza Seyahat Rehberi

Dünyanın en popüler tatil merkezlerinden olan Ibiza, Avrupa’nın en iyileri arasında yer alıyor. İspanya’nın doğusundaki Balear takımadalarından birisi olan Ibiza, özellikle gece hayatıyla ve beach clublarıyla ünlü. Türkiye’den Ibiza’ya doğrudan uçuş seferi yok. Ibiza seyahat rehberimize göre Ibiza’ya ulaşmak için en kısa yol Türkiye>Barcelona>Ibiza aktarmalı hattıdır. Ibiza denize yakın bir tatil yeri olduğu için Temmuz-Ağustos aylarında oldukça yoğun oluyor. Avrupa’nın turist merkezi olan Ibiza’nın dört bir yanında birbirinden güzel plajlar var. Kesinlikle sayarak bitiremeyiz bu plajları. Turistik yerlerde restoran sektörü de oldukça gelişmiş oluyor. Ibiza’da binlerce restoran bulunduğunu, bunların büyük kısmının oldukça iyi hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Yani acıktığınızda oturacağınız bir restorandan doymadan kalkmanız işten bile değil.

 

Ibiza Plajları

Ibiza seyahat rehberine göre plajların boydan boya uzun olduğu söylenemez. Daha çok küçük ve çok sayıda plaj olduğunu söyleyebiliriz. Emin olun ki bu plajların hepsi oldukça temiz ve nezih. Özellikle Cala Nova, Cala Gracio ve Cala Salada bölgenin en çok tercih edilen plajlarından.

 

Ibiza Hotel Fiyatları

Genel olarak pek çok tatil yerinde olduğu gibi Ibiza’da da her kesime, her bütçeye uygun oteller mevcut. Küçük apart tarzı otellerde günlük 20-25€ civarlarında kalabilirlen 2.000-3.000€ civarlarına kadar müşteri kabul eden lüks oteller de mevcut. Ibiza’da özellikle öne çıkan veya Ibiza ile özdeşleşmiş bir otel söz konusu değil. Her turist, bütçesine uygun bir otel seçerek konaklama ihtiyacını halledebiliyor.

 

Ibiza Restoranları

Ibiza restoranlarında genel olarak deniz mahsülleri revaşta. Ayrıca girdiğiniz restoranlarda et ağırlıklı yiyecekler daha fazla bulacağınız gibi vejeteryan yiyecekler de bulabiliyorsunuz. Restoranlara genel olarak baktığımız zaman lüks ve iyi hizmet verdiklerini görüyoruz. Ancak turistik ve Avrupa’nın en çok tercih edilen yerlerinden olduğu için fiyat biraz tuzlu gelebilir haberiniz olsun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir