Isparta Gezi Rehberi

Güzel Akdeniz’in güzel şehirlerinden olan Isparta, 9 bin kilometrekarelik yüzölçümüyle; Burdur, Antalya, Afyon ve Konya şehirlerinin komşusudur. Göller bölgesinde yer alan, gülleriyle ünlü güzel bir şehrimiz Isparta. Eğirdir, Atabey ve Yalvaç başta olmak üzere toplam 12 ilçeye sahiptir. Isparta 435 bin nüfusa sahip ancak nüfusuna göre oldukça sessiz ve sakin. Isparta’nın kayak merkezi olan Davraz, bölgedeki tek ve büyük bir kayak merkezi olduğu için özellikle Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Ege bölgesinden ziyaretçiler çekiyor. Ayrıca Marmara bölgesinde Uludağ’a alternatif arayanlar için gezilmeye değer bir merkez. Biz Isparta’yı gülleriyle, kayak merkeziyle tanıdık. Isparta gezi rehberimizde Isparta’nın gezilecek yerleri hakkında küçük bir seyahate çıkmaya ne dersiniz?

 

1-) Davraz Kayak Merkezi

Isparta’nın prestijli kayak merkezi Davraz Dağı’nın yüksekliği 2.635 metre. Kayağa ek olarak, yamaç paraşütü, trekking ve dağcılık gibi aktiviteleri yapmanız mümkün. Kayak merkezinde toplam 23.500 metre uzunluğa sahip 12 farklı pist mevcut. İlgi alanlarınıza göre bu pistleri kullanabilirsiniz. Kayak merkezinde kafeterya ve kayak aksesuarları kiralayan yerler mevcut. Bu noktalarda dinlenebilir veya ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 

2-) Isparta’nın Meşhur Lavanta Bahçeleri

Isparta sadece gülü ile değil, Keçiborlu ilçesinde bulunan lavanta bahçeleriyle de turist çekiyor. Birbirinden güzel lavantaların olduğu bu bahçeler köyün büyük bir kısmını kaplıyor. Köyde 147 ev olduğu biliniyor ve bu hanelerdeki kişilerin büyük bir kısmı geçimini buradan sağlıyor. Hem görsel, hem ruhsal açısından insanı rahatlatan bu yeri kesinlikle yakından görüp fotoğraflamanız gerekiyor.

 

3-) Kovada Gölü

Bu göl yüzyıllar önce, tam olarak 1070 yılında Milli Park ilan edilmiş. Göl alanında bir de milli park var. Dolayısıyla burada oturup piknik yapabilir, doğayı keşfedebilirsiniz. Belediye, bu alana yürüyüş yolları, spor aletleri ile daha da süslemiş. Isparta gezi rehberinde doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için bulunmaz hint kumaşı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir