İtalya İçin Tatil Bütçesi

Tatile gitmeden önce yapılması gerekenler arasında en önemli olanı, bütçenin ne kadar olması gerektiğidir. Tatile çıkarken, her bireyin öncelikle tatil için gerekli olan yol ücreti, konaklama, yiyecek ihtiyacı ve diğer ihtiyaçları düşünerek hareket etmesi gerekmektedir. Bu konuda öncelikle araştırma yapıp fiyat almak ve bu konuda deneyimli kişilerin görüşlerine başvurmakta fayda vardır.

İtalya’da yapılacak bir tatil için öncelikle fiyatların belirlenmesi gerekmektedir. Ülkenin ekonomik koşulları hakkında kısa bir araştırma yapmak ve bireysel olarak mı, yoksa tur şirketi aracılığı ile tatile gitmenin mi daha uygun olacağını önceden hesaplamak yol gösterici olmaktadır. Sizlere İtalya İçin Tatil Bütçesi ile ilgili yazımızda bilgilendirmelere yer vereceğiz.

[reklam]

İtalya Yolculuk Masrafları

İtalya’ya bireysel olarak yolculuk yapmak için, öncelikle indirimli uçak biletlerini araştırmakta fayda vardır. Uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak, indirimli zamanlara denk getirmek tatili daha uygun fiyata yapmayı sağlayabilmektedir. Genellikle tur şirketleri ile tatil yapmayı planlayanlar için oldukça uygun iki gece üç gün tatil fırsatı sunan tur şirketlerinden faydalanmak da mümkündür. Turla yolculuk yapmak bireysel olarak tatil yapmaktan daha uygun fiyatlara mal olmaktadır.

İtalya’da Konaklama Fırsatları

İtalya’ya bireysel olarak gezmeye gidenler kalacakları yer konusunda da dikkatli olmalıdır. İtalya’da lüks oteller olduğu gibi, butik otel, hosteller ve kamp fırsatları da bulunmaktadır. Fakat ülkede konaklama fiyatları hakkında hiçbir bilgisi olmayan turistlerin, genellikle konaklama konusunda zarar uğradığı da gerçektir. Tur ile yolculuk yapacaklar için ise durum daha kolaydır. Çünkü tur şirketleri sürekli aynı firmalar ile çalıştıklarından hem fiyat konusunda, hem de konfor konusunda bilgili ve tecrübelidir.

Pisa Kulesi, İtalya, Pisa

İtalya Gezisi İçin Azami Bütçe Miktarı

Öncelikle bireysel olarak yolculuk yapacakların en az 500 € gibi bir bütçeye sahip olmaları doğrudur. Yolculuk için hazırlıklı olmak önemlidir. Tur fiyatları zaten belirlidir. Bireysel ihtiyaçlar ve alışveriş için bir miktar para bulundurmak yeterli olmaktadır. İtalya tur fiyatlarına bakıldığında örnek vermek gerekirse; klasik İtalya turu ve Roma turu 299 €, Maxi İtalya turu 329 €, Roma & Floransa turu ise 349 € olarak belirtilmekte, firmalara göre değişim göstermektedir.


İtalya İçin Tatil Bütçesi” için bir yorum

  • Avatar
    Nisan 12, 2018 tarihinde, saat 7:26 am
    Permalink

    Ben İtalya’yı diğer ülkelere oranla daha samimi ve daha ucuz buluyorum. Geçen yaz gittik İtalya’ya görülmesi gereken muhteşem yerler var. Uçak bileti pahalıya gelmişti biraz o kadar.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir