Kapadokya’nın Çatısı: Uçhisar Gezilecek Yerler

Uçhisar, görkemli kale ve kayalık butik otelleri ile Kapadokya’nın en önemli turizm merkezlerinden biridir. Uçhisar, Nevşehir’e 7 km uzaklıkta, Kapadokya’nın en uç noktalarından biri olduğu için güzel panoramik manzaraya sahip. Kapadokya, burada yaşayan toplulukların yakıcı antik tarihinin özel ve ilginç bir parçasıdır izi olmalıdır. Uçhisar Gezilecek Yerler konu başlığımızda detaylı bilgiler aktartık.

Uçhisar, bölgede ihmal edilmiş bir yer. Bölgeye gitmek, Göreme’yi, Pasabag ve Zelve’yi hızla görmek. Ancak, tarihi taş evlerin caddelerini ziyaret etmeden gidemezsiniz, Uçhisar Kalesini terk edersiniz.

Uçhisar Gezilecek Yerleri

Pers Kralı Yolu ve Selçukluların ticaret yoludur. İpek Yolu’ndaki Uçhisar, son yıllarda oyma evler, görkemli kale, zarif butik oteller ve restoranlar ile Kapadokya’da favori duruyor. Bu doğa Cinderella coğrafyasını mucizevi bir şekilde araştırıyor.

Uçhisar Kalesi

Uçhisar Kalesi, özellikle Kapadokya’nın panoramik manzarasının inanılmaz renk görüşünü, günbatımı saatlerinde izlemek için idealdir. Bölgedeki insanlara büyümeleri için “Ağanın Kalesi”, küçüklerine “Çavuşun Kalesi” deniyor.

Tığraz Kalesi

Uçhisar’ın ikinci büyük kale Tigrez, yedi katlı yerleşimin zirveye kadar uzanan ilginç bir yer altı kenti olup oymacı kaya odaları, tüneller ve avluları içerisindedir. Güvenlik nedenleriyle, yalnızca dışarıdan görülebilir.

Güvercinlik Vadisi

Uçhisar’ı ziyaret etmek için değil, aynı zamanda Kapadokya’ya gelenlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Güvercinlik Vadisi. Vadide bir şelale var. Vadide Göreme’ye uzanan güvercinlerin sayısı çok fazladır çünkü bu isim geçerlidir.

Cevizli

Uçhisar Kalesinin kuzey tarafındaki ceviz çok sevdiğim bir yerdir. Nevşehir-Goreme yolu hemen ileride. Cephede çirkin hediyelik eşya dükkanları var. Arka kısmı hoştur. Yarım gün geçirebileceğiniz bir yer. Çay, kahve, tat şarapları için. Sahnenin keyfini çıkarın. Şapka kapağının resmini çekin.

A La Turca Collection

Burası, ziyaret etmeniz gereken renkli bir dükkan. Vali ve Anadolu’nun çeşitli yerlerinden getirilen halı, kilim, çanta, seramik, pişmiş kase, yüzük, manşet, kılıç vb. Var. Ayrıca, Orta Asya’dan getirilen yerel kıyafetlere bir göz atın. Bu benim için bir müze gibi.

Göreme Milli Parkı

Göreme Vadisi’nin doğal yapısı, kayaya oyulmuş çok sayıdaki kilise ve peribacaları ile bölgenin en ilginç yerlerinin ön planındadır. Yeryüzünde bilinen herhangi birine benzeyen bu duvar resimlerinin içindeki kiliseleri yürüyün, vadilerinden yürüyün.

Anatelein Boutique Hotel

Anatelein Boutique Hotel, peribacalarına karşı panoramik manzaralarla yaşayabileceğiniz, teraslara gitmek istiyorsanız, hayatınızı bahçede yaşayabilir ve doğa mucizesinin sindirim kazılarında yaşayabilir. Olmasa bile, kahve içip dinlenmelisin. Zengin kahvaltılık tabaklar 25 TL. Uçhisar Kalesi’nin kuzeyinde, CCR Hotel’in hemen arkasında yer almaktadır. Sevdiğim taraflardan biri Ceviz, diğeri Uçhisar Kalesi manzarası çok güzeldir.

Galeri Faruk

Uçhisar Meydanı’nda Alaturka, Taner’in solunda yer almaktadır. Zengin el yapımı halı, kilim ve diğer zarif ürünler var. Satın almasanız bile, el bombalarına, göz alıcı ürünlere bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir