Karadağ Gezilecek Yerler

Karadağ Gezilecek Yerler olarak gezilmesi gereken ve özellikle de harika doğası ile insanı büyüleyen çok güzel bir ülkedir. Yeşil doğanın denizle birleşimi, ülkeyi çok daha güzel bir hale getirmiştir. 2006’da bağımsızlığını kazanmış olan Karadağ, turizm sektöründe büyük gelişme kaydetmektedir. Çok güzel sahilleri ile her yıl bir sürü turist çekmeyi başaran bir ülkedir. İşte karşınızda Karadağ gezilecek yerler :

Perast

Tarihsel kiliseleri ile ünlü olan küçük bir kasabadır. Ormanlar ve denizin arasında olan bu kasaba oldukça çekici bir doğaya sahiptir. Özellikle St. Nikola Kilisesi ziyaret edilebilir. Ayrıca, burada eski bir saat kulesi bulunmaktadır.

Cetinje

Büyük elçiliklerin bulunduğu bir şehir olan Cetinje, eskiden ülkenin başkenti idi. Kültürel açıdan da çok büyük bir öneme sahiptir. Burada müzeler bulunmaktadır ve buna ek olarak ayrıca Kral Nikola’nın Evi de vardır. Müzeler, gezilip görülmeye değer güzel yerlerdendir. 15. yüzyıldan Vlah Kilisesi de ziyaret edilmesi gerekilen yerler arasında yer almaktadır.

Budva

20 bin nüfusa sahip olan bir şehirdir. Burada bir çok sahil bulunmaktadır. Bu şehri asıl ünlü yapan şey şehirdeki gece hayatıdır. Ayrıca, kültürel yerleri ile turistlerin ilgisini çekmeyi başaran bir şehirdir. Küçük adaların da bulunduğu bu şehirde, sahillerde zaman geçirmek güzel bir seçenek olacaktır.

Kotor

Şehirdeki mimari yapılara bakıldığında, tarihte farklı imparatorlukların bu yeri hükmettiğini anlamak mümkündür. UNESCO Dünya Miras Listesinde yerini almayı başaran bu şehir, büyük bir limana da sahiptir. Ayrıca, ağustos ayında yapılan Kotor Karnavalına katılarak çok güzel bir vakit geçirilebilir.

Durmitor National Park

Doğayı sevenlerin çok büyük zevk alacağı bir yer olan bu Park, Dinaric Alplerinde yer almaktadır. Göllerin ve bir de Tara Nehrinin bulunduğu bu Park, turistlerin çok ilgisini çekmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir