Kızıl Deniz Nerede Bulunur?

Bir çok kişi Kızıl Deniz Nerede Bulunur? sorusunu sormaktadır. Kızıl Deniz sizin de bildiğiniz gibi Afrika ve Asya kıtaları arasında kalan Deniz. Hint Okyanusuna bağlıdır. Mısır’ın Sima adasını ikiye ayırır aynı zamanda, uzunluğu 2000 metreye yaklaşık olarak biliniyor. Oranın halkı ve genel yerel halk diliyle Şap Denizi olarak geçer. 438 bin km (kare) alanı kapsar. 490 metre kadar derinliği var. Üzerin de Saudi – Egypt Causeway köprüsü mevcut. Derinliği bakımından çok büyük olduğu için tatil yeri olarak saymasak da ziyaretçisi çok olup deniz altı ile turlar yapılıyor.

Hurghada Nasıl Bir Yerdir?

Mısır’ da bulunan ve Kızıl Deniz’e kıyısı olan 248 bin nüfusu olan şehir. Mısır tarafından tanınmış bir şehir olduğundan tatil merkezi olarak çok fazla kullanılmakta , Kızıl Deniz turları buradan düzenlenir. Fiyatları 82 dolar ve 350 dolara kadar çıkan 3 yıldızdan 5 yıldıza kadar çıkan oteller mevcut 35 derece ortalamada sıcaklıklarıyla biliniyor.

Kızıldeniz’e Denizaltından Bakmak

Çarşamba, Perşembe, Cumartesi, Pazar olarak 3 defa düzenlenen şehir ve bölge olarak değişen fiyatları mevcut. 50 dolardan başlayan ve 40 kişilik kafile halinde alıp Kızıl Deniz’in 16 ve 22 metre derinliklerine dalarak oradaki gizemli ortamı çocuklara ve yetişkinlere sunar.

Marine Müzesi ücretin içinde olup ücreti ödedikten sonra ilk başta müzeyi gezdirip Kızıl Deniz hakkında bilgi sahibi olduktan sonra otelden alıp geri otele bırakma ve alkolsüz içecekler dahil Kızıl Deniz macerası yapılıyor. 50 dakika denizin derinliklerini gezdikten sonra tur biter. Bu turu attıktan sonra ruhsal, bilgi anlamından çok güzel anılar yaşamış olmakla birlikte görsellik anlamında ruhunuzu doyurabilirsiniz. Eğer ki uğrama fırsatınız olurken Mısır’dan geçerken uğramanız gereken aşırı derecede değecek bir yer.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir