KızKalesi, Mersin Erdemli

Tarihi adı Korykos olan ve Deniz üzerine bulunan kale, Mersin ili Erdemli ilçesi sınırları içerisindedir. Etrafında halen arkeolojik çalışmalar devam etmekte olup, kıyıdan 500 metre deniz içinde bir adacığın üzerine kuruludur. 192 metre dış çevre genişliği bulunan bu kale, 8 kule ile korunmuştur.

Birçok medeniyetin hüküm sürdüğü tarihsel kalıntılarla gün yüzüne çıkmıştır. Kız kalesi hemen ön kısmında en çok tercih edilen plajlardan biri olan Kızkalesi Halk plaji ile dilerseniz kaleye yüzebilirsiniz. Yine aynı bölgede birçok eğlence merkezide yer almaktadır.

[reklam]

KızKalesi Konaklama

Günü birlik bir tatil düşünceniz yoksa, yine çok uygun fiyatlarla Kızkalesi Belediyesi sınırları içerisinde ve denize metrelerce uzaklıkta bulunan pansiyonlarda uygun fiyatlı konaklayabilirsiniz. Erdemli – KızKalesi arası boyunca lüks otellerde bulunmakta. Konaklama sıkıntısı çekmemek için online rezervasyon yaptırmanızda önemlidir. Çünkü Kızkalesi, çevre illerden yoğun bir talep çekmektedir.

Ne Yiyebilirim

Mersin kültüründe en önemli yemeklerin arasında tantuniyi gösterebiliriz, Fast Food mağazalarının şubelerinden dilerseniz Hamburger, pizza gibi yiyeceklerde yiyebilirsiniz fakat burada yemenizi cidden tavsiye ettiğim şey et tantunidir. Birçok lokantada tantuni yiyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir