Kopenhag Gezilecek Yerler

Kopenhag, dünyanın en düzenli ve en nezih şehirlerinden bir tanesi olarak tanınır. Gerçekten bu şehir her yönüyle görülmeye ve tanınmaya fazlasıyla değerdir. Aynı zamanda Kopenhag, sadece sokaklarında dolaşılmasını bile hak eden, hatta sırf bunun için dahi ziyaret etmeye değecek olan ender şehirlerden bir tanesidir. Buna ek olarak bu nezih ve güzel şehir, İskandinavya’yı tanımak isteyenler için de mükemmel bir başlangıç olacaktır. Nihayetinde bu şehrin yemeklerinin de muhakkak tadılması icap eder. İşte bu şehirde tadına bakılmadan dönülmemesi gereken başlıca lezzet somon balığıdır. Ne de olsa İskandinavlar balıkçılıkta çok ileri bir millettir. Hal böyle olunca da muhakkak lezzetli balıkların tadılması icap eder.

Özgür Şehir Christiania

Kopenhag gezilecek yerler listesinin birinci sırasında muhakkak ki özgür şehir Christiania yer almalıdır. Ne de olsa bu şehir türünün belki de tek örneğidir. Şöyle ki, Christiania yetmişli yıllarda hippiler tarafından işgal edilmiştir. Bunun ardından bu bölgede belirli dozlarda uyuşturucu kullanımı serbest bırakılmış, bunun yanı sıra bölgeye polis girişi de hayli zorlaşmıştır. Nihayetinde bölgede koşmak da yasaklanmış, aynı zamanda araba girmesine izin verilmemesi kararlaştırılmıştır. Bölgedeki her bina ve duvarda muhakkak özgün grafitiler yer almaktadır.

Büyüleyici Nyhavn Bölgesi

Kopenhag’da görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Nyhavn bölgesidir. Kopenhag denildiğinde ilk akla gelen ve çeşitli kaynaklarda yer alan Kopenhag fotoğraflarına yer alan bölge tam olarak burasıdır. Bir kanalın iki tarafında yer alan renkli renkli evler, Nyhavn’ın ta kendisidir. İşte bu bölge sanki fotoğraf çekilmesi için kurulmuş kadar güzeldir.

Eğlencesine Doyum Olmayacak Tivoli Bahçeleri

 

Kopenhag gezilecek yerler arasında Tivoli bahçeleri de muhakkak ki yer almalıdır. Bu bahçelerde bir insanın eğlenmek için ihtiyaç duyacağı hemen her şey vardır. Buna ek olarak bu bahçelerde lokanta ve kafeler de yer almaktadır. Giriş her ne kadar biraz pahalı da olsa Kopenhag’ın halihazırda çok pahalı bir şehir olduğu ve bu eğlence için ödenecek olan yüksek tutarın yaşattıkları ile kendisini fazlasıyla amorti edeceği unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir