Kuşadası Gezi Rehberi

Kuşadası, Aydın’ın turistik açıdan önemli bir kentidir. Hatta sadece Aydın için değil, Türkiye için de sayılı tatil birimlerinden birisi. Yaz aylarında Kuşadası, hem turistler hem de yerli tatilciler tarafından tercih ediliyor. Yakınındaki tatil yerlerinden olan Çeşme ve Bodrum’a göre daha ucuz olan Kuşadası, doğal güzellikleriyle de bu yerlerin altında kalmıyor. Zaten Ege bölgesinde adım attığınız her yerde birbirinden farklı tarihi ve doğal güzelliklere rastlıyorsunuz. Varsayalım Kuşadasına geldiniz ancak nereleri gezeceğiniz, nerede kalacağınız hakkında hiçbir bilginiz yok. Öyle düşünüyoruz ki sizin için hazırladığımız Kuşadası gezi rehberi size yetip artacak bile 🙂

 

Kuşadası Gezi Rehberi

Kuşadasında iki türlü merkezi nokta var. Eğer daha çok gece hayatı veya kalabalık noktaları tercih ediyorsanız Kuşadası merkez tarafları, bundan ziyade sakin ve plajlarıyla ünlü yerleri tercih ediyorsanız Davutlar tarafını öneriyoruz. Davutlar daha çok aile için uygun bir yer iken Kuşadası merkez tarafları gençler için güzel bir yer. Eğer konaklamanızı otelde yapmak isterseniz merkezde sık sık otellere rastlıyorsunuz zaten. Davutlar’da da daha çok kiralık evler bulunuyor. Kiralık ev fiyatları günlük 300-400 TL’den başlayıp evin kalitesine göre artış gösteriyor.

 

Kuşadası’nda Fiyatlar Nasıl?

Normal yerleşim birimlerine göre yiyecek-içecek ve alışveriş sektörlerinin biraz daha maliyetli olduğunu söyleyebiliriz ama şuna da referans verelim Türkiye’de yapabileceğiniz en uygun tatillerden birisi olacaktır. Özellikle halk pazarlarında her bütçeye uygun şeyler bulmak mümkün. Hediyelik eşya fiyatlarının da normalin biraz üstünde olduğunu söyleyebiliriz.

 

Kuşadasında Gezilecek Yerler Var Mı?

Şunun garantisini veriyoruz; Kuşadası gezi rehberimizde gezilecek yerlere birkaç cümle yer versek inanın bu rehberi bitiremezdik. O kadar çok gezilecek yer var ki 1-2 hafta yetecek gibi değil. Zeus mağarası olsun, Kuşadası Kalesi olsun, milli park olsun her birisi ayrı ayrı gezilip görülmesi gereken yerler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir