Malaga Gezilecek Yerler

Malaga, İspanya’nın en güzel ve en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Öyle ki Endülüs özerk bölgesine ait en büyük uluslararası havalimanı da bu şehirde yer alır. İşte bu sebepten dolayı Türkiye üzerinden icra edilen uçuşlar da Malaga’ya gerçekleştirilir. Aynı zamanda Malaga’nın tarih açısından da son derece yüksek bir önemi vardır.

Tarık bin Ziyad’ın askerleri ile çıkarma yaptığı meşhur yer Malaga’dan başka bir yer değildir. Malaga gezilecek yerler hakkında söz etmek lazım gelirse de şüphesiz ki ilk olarak Picasso Müzesinden bahsedilmesi gerekir. Bu denli ünlü bir ressama ait izler bulabilmek şüphesiz ki pek çok sanat meraklısını memnun edecektir. Buna ek olarak Malaga kendisine has bir ruh barındıran nadir şehirler arasında yer alır. Yani Malaga’da sadece şehir merkezinde ve sokaklarda dolaşmak da tarifsiz bir haz almak için yeterli olacaktır.

Hayat Boyu Akılda Kalacak Bir Kent

Malaga gezilecek yerler konusu içerisinde muhakkak belirtilmesi lazım gelen bir diğer nokta ise Ronda’dır. Ronda, Malaga’ya bağlı bir kenttir. Bu kent Çanlar Kimin İçin Çalıyor adlı romana da ilham kaynağı olmuş uçurumların yer aldığı yerdir ve orta çağa ait izlerin saf İspanyol kültürü ile harmanlanmış halini görmek isteyenler muhakkak ki bu eşi benzeri olmayan kasabayı ziyaret etmelidir. Aynı zamanda Malaga Katedrali de bu güzel şehirde yer alan bir diğer önemli yerdir. Bu katedral de tarih meraklılarını son derece memnun edecektir.

Her Malaga Ziyaretinin Olmazsa Olmazı: Gibralfaro

Şayet gezilip görülmez ise Malaga ziyaretinin tamamlanmış sayılmayacağı bir başka yer daha vardır ki burası da Gibralfaro’dur. Gibralfaro, Malaga’nın ayakları altında olmasını isteyen bir insanın muhakkak görmesi icap eden bir yerdir. Malaga şeklinde internette arama yağıldığı vakit karşıya çıkan manzaraların pek çoğu da buraya aittir. Nihayetinde Malaga’nın eğlenceli tadına varmak isteyenler Costa del Sol adlı plajı da ziyaret etmelidir. Costa del Sol, aynı zamanda Malaga Uluslararası Havalimanı’na da verilen isimdir. Ne de olsa İspanya Akdeniz’e kıyısı olan bir ülkedir ve deniz turizmi de bu şehirde bolca mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir