Özgürlükler Şehri Amsterdam’da Gezilecek Yerler

Amsterdam, Hollanda’nın başkentidir. Tarihi yapıları ve mimarisi sayesinde turistlerin de ilgisini çekiyor. Bu yazımızda sizlere özenle yazmış olduğumuz Amsterdam’da Gezilecek Yerler listesini sunacağız.

Rıjksmuseum

Rijksmuseum, Hollanda’nın milli sanat galerisidir. Burada tüm dünya çapında ünlü sanatçıların eserleri bulunuyor.

I Amsterdam

Amsterdam’a gelen hemen hemen her turistin önünde hatıra fotoğrafı çektirdiği I Amsterdam yazısı Museumplein bölgesinde bulunuyor.

Vondel Park

Her yaş grubuna hitap eden yemyeşil bir park. Bisiklet sürme, yürüyüş, spor ve dinlenme için en çok tercih edilen alanlardan biridir.

Çiçek Pazarı

Laleleriyle ünlü Hollanda’nın gezilebilecek bir diğer yeri ise çiçek pazarı. Çiçekten başka hediyelik eşya alışverişi için de tercih ediliyor.

Van Gogh Müzesi

Amsterdam’ ın müzeler bölgesi olarak isimlendirilen Museumplein bölgesinde bulunur. İçerisinde Van Gogh’un resimleri, 18. ve 19. yüzyılda yaşamış sanatçıların eserleri, sanat tarihini kapsayan çeşitli çalışmalar yer alıyor. Müzenin dış kısmında yer alan parkta yiyecek içecek satan dükkanlar mevcut.

Red Lıght Dıstrıct

Amsterdam’ da gece hayatının en aktif olduğu bölgedir. Devlet tarafından artan uyuşturucu kullanımı ve fuhuşu en aza indirebilmek için kurulan bir eğlence mekanıdır. Bölge sabaha doğru canlılığını ve aktifliğini yitiriyor.

Amsterdam Kanalları

Amsterdam’ da çok sayıda kanal bulunur. Bu kanalların uzunluğu yüz km’ den fazladır ve kanalların üzerinde bin beş yüzden fazla köprü bulunur. Turistlerin en çok ilgisini çeken ise her yıl düzenlenen ve en az iki milyon kişinin katıldığı Amsterdam kanal turlarıdır. Ödenen fiyata göre gezinin lükslüğü, süresi ve imkanları da farklılık gösterir. Örnek vermek gerekirse kanal turunun bir saati on altı Euro, akşam yemekli kanal turu ise yetmiş dokuz Euro ‘dur.

Dam Meydanı

Amsterdam’ın temel meydanıdır. Etkinlikler, fuarlar, panayırlar ve festivaller burada düzenlenir. Bir nevi şehrin kalbidir Dam Meydanı. Kışın paten yarışmaları ve dansları da burada yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir