Paris Gezi Rehberi

Fransa’nın başkenti olan Paris 2012 yılında 83 milyon turist ağırlayarak dünyanın en çok turist çeken 1. şehir unvanını almıştır. Dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerinden olan Paris, gezi ve romantik dakikalar için tercih edilmektedir. Şehirde gezilecek yerler ve Paris gezi rehberi ile ilgili birçok soruya cevap bulabilirsiniz.

Eyfel Kulesi (Eiffel Tower)

Paris’in Simgesi olan bu kule her yıl yaklaşık 6 milyon turist ağırlamaktadır. 3 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm kule ile ilgili müze, ikinci bölüm, restoran, 3 bölüm seyir terasıdır. Her bölümüne yürüyerek veya asansör ile çıkılabilir.

Louvre Müzesi

Louvre Müzesi, Dünyanın en büyük müzeleri arasındadır. Dünyaca ünlü birçok sanatçının ünlü sanat eserlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Bahçesinde 21 metre yüksekliğinde cam piramit içinde anıt bulunmaktadır. Günümüzde müze olarak kullanılan yapı, orta çağı döneminde kale olarak kullanılmıştır.

Sacre-Caeur Bazalikası

Roma bazalikası Montmorte tepesinde yer almaktadır. 1924 yılında açılan kilise İsa’nın Kutsal Kalbi olarak isimlendirilmiş. En çok Ziyaret alan yerler arasındadır. Şehri kuşbakışı gören ikinci yerdir. 500’den fazla heykel kilise içerisinde bulunmaktadır. Çok fazla film sahnesi çekilmiştir. Şehrin birçok noktasından görülmektedir.

Zafer Takı (Are de Triomphe)

İmparator Napolyon tarafından 1806 yılında yapılmıştır Paris’in ünlü anıtıdır. Zafer Takı’nın ön yüzü Şanzelize caddesine bakmaktadır. Şanzelize caddesi şehir için önemli bir caddedir. Seyir terası bulunmaktadır. Bu nokta Paris gezi rehberi bilgilerinde bulunmalıdır.

Sen Nehri (La Seine)

776 km uzunluğunda olan nehir dünyanın en çok bilinen nehirleri arasındadır. Fransa ve Paris’i tekne ile dolaşmak mümkündür. Nehir üzerinde 37 adet köprü bulunmaktadır. Nehir kıyısında yürüyüş alanları, tekne, kafe, restorant ve oturmak için birçok bank bulunmaktadır.

Versay Sarayı (Chateua de Versailles)

Paris’in 20 km uzağında bulunmaktadır. Tarihte bilinen ünlü Versay Ant. Burada imzalanmıştır. Fransız devrimi öncesinde Versay Sarayı’da tuvalet ve banyo yoktur. Devrimden sonra ilk olarak krallara, daha sonra çalışanlara tuvalet ve banyo yapılmıştır. Avrupa’nın en büyük sarayı olma unvanını elinde tutmaktadır. 2.300 odalı ve 6 hektarlık bir alana kurulmuştur.

Notre Dome Katedrali (Notre-Dome De Paris)

Her yıl 10 milyon turist ağırlamaktadır. Paris’in en çok ziyaret alan yerlerindedir. Şehrin dini merkezi olarak kabul edilmiştir. Victor Hugo’nun eseri olan Notre Dome Kamburu, katedralin en popüler eseridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir