Sevilla Gezilecek Yerler

Sevilla, İspanya’nın en batısında yer alan Endülüs özerk bölgesinin başkentidir. Bundan dolayı da Türk Konsolosluğu Sevilla kentinin merkezinde yer alır. Sevilla, Endülüs dendiği zaman da ilk akla gelen şehirdir. Her ne kadar çok geniş uçuş ağına sahip bir havalimanı olmasa da ve Türkiye’den direkt uçuş bulunmasa da muhakkak görülmesi gerekir. Aynı zamanda Lizbon ve Malaga’ya son derece yakın bir şehirdir ve hem demir yolu, hem kara yolu hem de hava yolu ile ulaşılabilir. Sevilla gezilecek yerler bahsi açıldığı zaman şüphesiz ki herkesin aklına ilk olarak Santa Cruz bölgesi gelecektir. Merkezinde Santa Cruz meydanı bulunan bu alan, eşsiz mimari örnekleri ile de görenleri kendisine hayran bırakır.

Dar Sokaklarıyla ve Tarihi Meydanlarıyla Ünlü Güzel Sevilla Şehri

Sevilla’nın en güzel yanlarından bir tanesi de şehrin dar sokaklarında saatlerce gezmenin mümkün olmasıdır. Gerçekten taştan inşa edilmiş binaları ve birbirine yakın evleri, aynı zamanda bu dar sokakların köşe başlarında yer alan kafeleri ile Sevilla çok özel bir tat bırakır. Buna ek olarak Plaza de Espana adı verilen tarihi İspanyol Meydanı da muhakkak gezilmelidir. Bu meydan da hayat boyu akıllarda yer edecek bir deneyim ortaya çıkaracaktır. Bu meydandan çıkıldıktan sonra ise bu şehrin nezih lokantalarından bir tanesinde unutulmaz bir tapas ziyafeti çekmek muazzam olacaktır.

Tarihi Yapıların Fısıldadığı ve Hayatın Yirmi Dört Saat Sürdüğü Kent

Sevilla gezilecek yerler denildiğinde olmazsa olmazlardan bir tanesi de Alcazar’dır. Önündeki sıraların saatlerce devam ettiği bu saray, her köşesi tarih kokan bir eserdir. Buna ek olarak Sevilla Katedrali de muhakkak bir Sevilla ziyaretine dahil edilmelidir. Aynı zamanda Sevilla’nın muhakkak görülmesi gereken yerlerinden bir tanesi de Çingene Mahallesi’dir. Çingene Mahallesi, tarihi merkezler ile kıyaslandığı zaman şehrin içinden geçen akarsuyun diğer tarafında kalır. Çingene Mahallesi Endülüs’ün gerçek kültürünü yansıtmasının yanı sıra gece hayatı bakımından da şehrin en hareketli ve vakit geçirmeye en çok değecek yerlerinden bir tanesi olarak hiç düşünmeden ifade edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir