Singapur’da Üç Gezgin

Singapur Asya’nın güneydoğusunda yer alan adadır. Bu bölgede yer alan Endonezya ve Malezya şehirlerinin tam ortasında bulunuyor. Yüzölçümü oldukça küçük olmasına rağmen yoğun nüfusa sahiptir. Yaklaşık 5 buçuk milyon kişi yaşıyor. Diğer ülkelere göre herşey çok pahalı. Buna rağmen ucuz ve ekonomik olan yerlerde var. Şehrin gelir düzeyi çok yüksek ve zengin bir halkı var. Pahalı otelleri ve lüx mekânları bulunuyor. Ayrıca alışveriş merkezleriyle ünlü bir şehir olarak biliniyor.

Ünlü Singapur Şehrinde Gezgin Olmak

Singapur şehrinde gezgin olmaya karar verdiyseniz şehrin ilginç yasaklarına alışmaya hazır olmalısınız. Çünkü oldukça değişik yasaklar mevcut ve herkes bu yasaklara uymak zorunda. Bunlardan bazıları da şunlar: Sokakta sigara içmek, geceleri duş almak, sakız çiğnemek, eğer park yeriniz yoksa araba satın almak yasak. Daha bunlar gibi birçok yasak var. Singapur halkı bu yasalara sorunsuz uyuyor. Bir gezgin olarak şehre girer girmez ne kadar temiz ve yeşil bir şehir olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Her şey çok düzenli ve yollar son derece modern. Araçlar trafikte rahatlıkla ilerliyor.

Singapur’un Simgesi: Merlion

Singapur’da şehri temsil eden bir de heykel bulunuyor. Bu heykel şehrin en önemli yapısı… Başı aslan, gövdesi balık şeklinde olan bu heykel ülke için belli anlamlar taşıyor. Balıkçı ülkesi olması sebebiyle gövdesi balık şeklinde tasarlanmış. Aslan ise aslan ülkesi anlamına geliyor.

Singapur’da Nasıl Gezgin Olunur?

Singapur şehrinde gezgin olmak için öncelikle bir pasaportunuz olmalı. Türk vatandaşı ve pasaportunuz var ise vize almanıza gerek kalmıyor. Pasaportunuzun 6 ay geçerli olması yeterli. Singapur’a direkt veya aktarmalı uçuşla gidebilirsiniz. Yaklaşık 10 saat sonra Singapur şehrine varabilir ve Singapur’da gezgin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir