Tarihi Yarımada’nın Kalbinde Eresin Crown Hotel

Her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlayan İstanbul, iki kıtanın üzerindeki konumuyla ilgi odağı olmaya devam ediyor. Tarihi camileri ve kiliseleri, müzeleri, boğazın eşsiz suları ve köprüleriyle görenleri büyüleyen bir şehir ve Roma ve Bizans’ın yanında Osmanlı’dan da derin izler taşıyor. İstanbul’u gezeceklerin en uğrak durağıysa hiç şüphesiz Sultanahmet’tir. Şimdi öyle bir otel düşün ki, İstanbul’un merkezi sayılabilecek bir semt olan Sultanahmet’te yer alsın, şehrin turistik yerlerine, alışveriş merkezlerine ve restoranlarına yakın olsun, üstelik bu otel butik müze otel olsun. Bahsettiğimiz özelliklere sahip olan Eresin Crown Hotel Kültür Bakanlığı’nın izniyle önemli eserler sergileniyor. Ayrıca otel Türkiye’nin ilk ve tek butik müze oteli olma özelliğini taşıyor.

Eresin Crown Otel Çevresindeki Gezilecek Yerler

Otel, turistlerin gezip göreceği yerlere yakın konumuyla öne çıkıyor. Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Cami, otel yakınında yer alan ve İstanbul’a gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken tarihi eserler arasında. Yine İstanbul’un sembollerinden biri olan Galata Kulesi’ne travmaya binerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Günün yirmi dört saati canlılığını kaybetmeyen bu bölgede, her adımda bir turiste rastlarsınız. İhtişamıyla sizleri karşılayacak olan, İstanbul Boğazı ve Haliç manzaralı Topkapı Sarayı’na da yakın mesafededir. Yine otel yakınlarındaki Yerebatan Sarnıcı, Bizans İmparatorluğu’ndan günümüze kalan önemli ve dikkat çekici bir eserdir. Eresin Crown Otel’e sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir.

Eresin Crown Otel’de Neler Var?

Otelde standart oda, suit oda, aile odası, exclusive oda ve deluxe oda gibi farklı oda seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Helen, Roma ve Bizans döneminden kalan tarihi eserlerin yanında, Osmanlı dönemine ait tabloları, çini sanatının ilgi çeken örneklerini bu butik müze otelinde gezebilirsiniz. İstanbul’un tarihi yapısını ve Tarihi Yarımada’yı tam anlamıyla yansıtan bu butik müze otel, dekorasyonuyla da göz kamaştırıcı. Havaalanına yakınlığı, turistik yerlerin merkezinde yer almasıyla da, ulaşım sorununu hiç hissetmeyeceksiniz. Leziz yemekleriyle, akşamları vakit geçirebileceğiniz teras barıyla sizleri rahat ettirmeyi garanti eden Eresin Crown Otel, sadece bir otel değil aynı zaman bir müze ve sergi salonu. Birçok tarihi ve mimari eseri, oteldeki ortak kullanım alanlarında ve odalarda görebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir