Tokyo Gezilecek Yerler

Tokyo Japonya’nın başkentidir. Uzak Doğu ülkeleri arasında en önemli şehirlerden biridir. Kültürel yapısı, büyük parkları, müzeleri ve tapınaklarıyla turistlerin ilgisini çekmektedir.

İmparatorluk Sarayı

İmparatorluk Sarayı, Japonya İmparatorunun resmi evi kabul edilmektedir. Sarayın en önemli özelliği ziyaret günlerinin yılda iki kere olmasıdır. O günlerden biri 2 Ocak diğeri de imparatorun doğum günü olan 23 Aralık’ tır.

Sensoji Tapınağı

Sensoji Tapınağı, tokyo gezilecek yerler listesinde en üst sıralarda yer almaktadır. Sensoji tapınağı, Tokyo’nun en önemli ve bilinen tapınaklarından biridir. Budist tapınağıdır. 645 yılında tamamlanan tapınak, Tokyo’ da bulunan en eski tapınak olarak bilinmektedir.

Ueno Park

Tokyo’nun en önemli parklarından biridir. Shinobazu Göleti, bu park içerisinde yer almaktadır. Parkın içerisinde farklı müzeler ve hayvanat bahçesi bulunmaktadır.

Kaneiji Tapınağı

Kaneiji Tapınağı, tokyo gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Tapınak savaş sırasında tahrip edilse de kalıntılar korunmuştur. 1625 yılında kurulan bir tapınaktır.

Tokyo Ulusal Müzesi

1872 yılında kurulmuş olan Tokyo Ulusal Müzesi, Tokya’da bulunan en önemli ulusal müzelerin başında gelmektedir. Müzenin bu kadar önemli olmasının nedeni ise Japon sanat tarihini geniş ve kapsamlı şekilde anlatmaktadır.

Tokyo Modern Sanat Müzesi

Müze, 1952 yılında kurulmuştur. Modern Sanat Müzesi içerisinde 4500′ ü aşkın koleksiyon sergilenmektedir. Faklı alanlarda birçok sanat eseri bulunmaktadır.

Yoyogi Park

1967 yılında kurulan bu park tam bir görsel şölendir. İçerisinde geniş yeşillik alanlar ve göletler bulunmaktadır.

Meiji Tapınağı

Meiji Tapınağı mistik bir tapınaktır. Tapınak içerisinde, İmparator Meiji ve İmparatoriçe Shöken’ in ruhlarının hala burada yaşadığına inanılmaktadır. Şinto tapınağı olarak bilinmektedir.

Shinjuku

Tokyo’nun şehir merkezidir. Tokyo’nun en lüks bölgesidir. Gökdelenler, lüks oteller, ünlü mağazalar bu bölgede bulunmaktadır. Ayrıca Hükümet Binası’ da bu bölgede bulunmaktadır. Çoğu eğlence mekanları da yine bu bölgede bulunmaktadır

Tokyo Kulesi

Tokyo Kulesi’nin, Eyfel kulesi’ ne olan benzerliği dikkat çekmektedir. Eyfel Kulesi’nden 13 metre daha uzundur. Kulede ayrıca kafeler ve mağazalar da bulunmaktadır. En önemli özelliği Japonya’nın savaş sonrası yeniden doğuş sembolü olarak sayılmasıdır.

Tokyo Gezilecek Yerler” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir