Tokyo’da Gezilecek Yerler

Tokyo’da Gezilecek Yerler yazımızda sizlere Tokya’ya gidip görmeniz gereken yerleri derledik. Yurt dışı seyahati, hemen hemen herkese çekici gelen bir seyahat türü olmakla beraber bazı ülkeler tarafından uygulanan vize uygulaması can sıkıcı boyutlara ulaşabiliyor. Japonya devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşma gereği Japonya devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize zorunluluğu istememektedir, bu olay da Japonya seyahatini çekici kılmaktadır. Tokyo dünyanın en kalabalık şehirlerden biri olmakla beraber, teknolojinin kalbi konumunda olan Tokyo şehrinin gezilecek görülecek bir çok farklı yeri vardır.

Kitanomaru Park

Yapım yılı 1600lü yıllara dayanan Kitanomaru park Japonya’nın en büyük parklarından olma özelliğine sahip park, yemyeşil çevresiyle insana huzur, mutluluk duygularını veren bir park konumunda bulunarak Tokyo’da Gezilecek Yerler listesinde kendine yer edinmiştir.

Tokyo National Museum

 

Japonya’nın en eski müzesi konumunda bulunan Tokyo National Museum 1800’lü yıllarda kurulup günümüze kadar gelmiş Japon kültürünü yansıtan elbiseler, kılıçlar ve yöresel malzemeler bulundurmaktadır.

Shinjuku

Eğer Japonya’ya ticaret için gidiyorsanız kesinlikle uğranılması gereken, Japonya’nın en önemli ticaret merkezidir. Televizyonlarda görünen gökdelenlerin yüksek binaların sıkça karşınıza çıkacağı bu bölgede çalışma saatlerinde yaklaşık 400.000 kişinin çalıştığı biliniyor.

Shibuya

Japonya’da çekilen birçok film sahnelerinde kalabalık bir grubun karşıdan karşıya geçtiği etrafında çok büyük boyutlarda elektronik reklam tabelalarının olduğu bir yol görürsünüz, işte filmlerde ve sahnelerde gördüğünüz cadde Shibuya caddesidir hem gündüz vakti hem gece vakti Japonya kalabalığını sonuna kadar görebilir, Tokyo’da Gezilecek Yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Fuji

Japonya’nın simgelerinden olan Fuji Dağı eşsiz güzellik ve doğa harikasıyla Japonya’ya giden turistlerin ilgi odağı olmuştur. Etrafında oluşan onlarca gölet doğa severler için kaçırılmaz bir yerdir. Aynı şekilde dağ sporunu sevenler için Fuji dağı ve çevresi gezilip görülebilecek bir yer konumunda bulunmakta. Bu özelliklere bakıldığında Fuji Dağı Tokyo’da Gezilecek Yerler listesinde kendine yer bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir