Türkiye’nin Nazar Boncuğu: Meke Tuzlası. Meke Tuzlasına Nasıl Giderim?

Konya’nın Karapınar ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin nazar boncuğu olarak adlandırılan Volkanik göl, Meke tuzlası sizleri bekliyor. Son zamanlarda kuraklıkla başı belada olsada bu hali bile size büyüleyici gelebilir. İlkbahar mevsimi, etrafındaki su en fazla olduğu dönemdir. Yaz sonlarına doğru malesef etrafındaki su tamamen kurumakta. Fakat dibinde kalan kızıl tuz tabakası onu bambaşka bir görünüme bürümekte.

 

Meke Tuzlasına Nasıl Giderim

Meke Tuzlasına Nasıl Giderim?

Konyanın Karapınar ilçesine 10, Ereğli ilçesine 40 km uzaklıkta olan Meke tuzlası, Anayoldan 2 km kadar içerdedir. Kendi aracınız ile gitmek istiyorsanız, Konya – Adana karayolunu takip edip Karapınar ilçe çıkışının 10 km kadar ilerisinde Meke tuzlası sapağından dönmeniz gerekmekte. Farklı ulaşım seçenekleri için Yol üzerinde inmeli ve 2 km kadar yürümelisiniz.

 

Meke Tuzlası’nda Nerede Kalabilirim?

Meke tuzlası, Acıgöl, Karapınar Obruğu gibi yerleri ziyaret ettikten sonra dilerseniz ilçe merkezinde uygun fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Maksimum 4 yıldızlı oteller Karapınar ilçesinde sizi gerçekten hoş bir şekilde ağırlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir