Uçak Bileti ve Hava Yolu Ulaşımına Dair Bilgiler

Gezilerde ve seyahatler de en önemli konulardan birisi yolculuk yapılacak araçtır. Hem hızlı olması hem de günümüzde düşük bütçeler ile de tercih edilebilir olması sebebi ile uçaklar gezilerin vazgeçilmez vasıtaları olmuştur. Bu yazımızda sizler için uçak bileti ve hava yolu ulaşımına dair bilgiler vereceğiz. Keyifli okumalar…

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Bir tatil için ayırdığınız bütçenin çoğunun ulaşıma gitmesi elbette ki can sıkıcı bir durumdur. Bu nedenle tatil öncesi yahut bir seyahat öncesi ucuza bilet almak kurtarıcıdır. Peki ucuza uçmak için neler yapılabilir? Bunun için esnek seyahat planı yapabilirsiniz. Şöyle ki herkesin tatile gittiği dönemler değil de bunun dışında ki dönemleri seçebilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız var ise bileti oldukça ucuza bulabilir ve uçak biletini bedava denebilecek bir tutara alabilirsiniz. Kendinize gezi için sabit bir yer belirlemeyin. Eğer ucuza gezmek ve uçmak istiyor iseniz indirimli uçulan yerleri seçin ve farklı yerleri gezin. Uçak bileti alırken arama motorlarını hiçe saymayın. Size en uygun fiyat listesini sunacak arama motorlarından ve sitelerden destek alın. Bu sayede tüm fiyatları tek bir site üzerinde görebilirsiniz. Bu sizin için oldukça iyi bir avantaj olacaktır. En bilinen durumlardan biri olan biletinizi önceden almaya özen gösterin. Son dakika biletleri size pahalıya patlayabilir.

Uluslar arası Uçak Bileti Arama Siteleri

Yurt için firmaları az çok biliyoruz ve isimlerine markalarına aşinayız. Ancak yurtdışı turlarında bu durum pek mümkün olmayabiliyor. Fiyatları karşılaştırabilmek firmaların sunduğu imkanlara bakabilmek adına Expedia sitesine Orbitz sitesine bakabilirsiniz. Bunlar Amerika hizmeti verirken Avrupa için Momondo’ya göz atmakta fayda var!.

Hava yolu ulaşımlarında en önemli konulardan biri ise bagaj hakkı, koltuk seçimi ve yemek durumudur. Uçakta hiç yemeyeceğiniz tadına dahi bakmayacağınız şeylere bilet alırken para ödemeyin. Bu noktada dikkatli olabilirsiniz. Bilet alırken bu seçeneği dikkate alın. Bagaj hakkında ise bagaj kapasitelerini öğrenerek hareket edin. Eğer yükünüz fazla ise ek bagaj ücretlerini öğrenerek hava yolu firmanız seçin. Son olarak uçak da koltuk seçimini yaparken uzun yolculuklar da konforlu alanı seçebilirsiniz. Ancak 5 saatin altında çokta konfora gerek yok diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir