Gezi RehberiYurtiçi Seyahat Rehberi

Uzungöl Gezilecek Yerler

Uzungöl tüm dünyanın hayranlık duyduğu yeşil ile mavinin buluştuğu ve eşsiz güzelliğe sahip bir doğa harikasıdır. Ülkemizin oldukça beğenilen gezi yerlerinden biri olan Uzungöl Gezilecek Yerler ile ilgili yazımızda bilgilendirmelere yer vereceğiz.

Uzungöl Nerededir?

Uzungöl Karadeniz bölgesinde Trabzon sınırları içerisinde Çaykara ilçesine bağlı önemli turizm noktalarından biridir. Trabzon merkezine 96 km uzaklıkta olan Uzungöl Çaykara ilçesine ise 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Hem kış hem de yaz aylarında sayısız turist çeken doğal güzellik gezilmeye ve görülmeye değer. Deniz seviyesinden ortalama 1090 metre yüksekliğe sahip Uzungöl hem güzelliği hem havası hem de doğası ile gidenleri hayran bırakan bir güzelliktir. Eğer doğa tatillerini ve doğa turlarını seviyor iseniz bu gezi tam size göre. Uzungöl de gezilebilecek birçok yer bulunmaktadır ve ağırlığı doğal güzelliklerden oluşmaktadır. Dağlık, engebeli ve serin bir yer olduğu için rahat spor giymeniz bu gezi için size büyük avantaj sağlar. Aynı zamanda Uzungöl de yamaç paraşütleri ve doğa sporları da gerçekleştirilmektedir. Eğer bu tür sporlara ilginiz var ise vakit kaybetmeden rotanızı Trabzon’a çevirebilirsiniz.

Uzungöl de Gezilecek Yerler

Uzungöl de gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan ilki şüphesiz ki Uzungöl Camidir. Bu alanın demirbaşı sayılabilecek ve sembolü niteliğinde ki cami 2002 yılında yapılmıştır. Sabah gün doğumu ve akşam güneş batımında muazzam bir güzelliğe bürünen cami manevi huzur vermekte yanı sıra fotoğrafları da güzelliği ile süslemektedir. Uzungöl de gezilebilecek bir diğer yer elbette ki Karadeniz’in meşhur yaylalarıdır. Ziyaretçi akınına uğrayan Haldizen yaylası güzelliği ile tüm turistleri kendine hayran bırakmaktadır. Eğer yayların tadını çıkarmak istiyor iseniz bahar ayları ile yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte Şeker Su yaylası,Veli Yaylası, Büyük Yayla, Traşkapanı yaylası

Tabanoz ve Derin dere yaylası da görülmeye değer yerler arasında yer alır.

Uzungöl’ün havası, suyunun güzelliğini de unutmadan gittiğiniz de mutlaka taze alabalıklarının tadına bakın. Eğer bahar ve yaz aylarında doğal güzellikler ile buluşmak istiyor iseniz Uzungöl sizleri bekliyor.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close