Gezi RehberiYurtdışı Seyahat Rehberi

Venedik Alışveriş Rehberi

İtalya’daki en sıra dışı, en güzel ve en romantik şehri dışarıda deniz, içeride kanallar ile her yerde su olan Venedik’tir! Kanallar, karnaval kıyafetleri ve güneş dalgalar üzerinde parlarken vernikli lüks gondolları ile seyahat, resmedilmeye değer duvarlar ve küçük köprüler, dalgaların ve dantelli mimarinin sıçraması, bir aşk ve tarih şehri… Venedik tüccarlarının zenginliği ve gücünün yaşayan bir anıtıdır.  Her yeri görseniz gezseniz bile Venedik, kalbinizi sonsuza kadar esir alacak.

Eğer kendinize zaman ayırıp Venedik sokaklarında alış veriş için gezerseniz sokak butikleri Larga XXII Marzo, Merceri bölgesinde çok sayıda hediyelik eşya mağazası, büyük alışveriş merkezi Coin ve Rialto marketleri size harika bir rota sunacaktır.

Caddeler

Calle Larga XXII Marzo, Venedik’in ana alışveriş caddesidir. Her binada lüks ve zarif butikler vardır! Kural olarak zemin katta, , çanta, ayakkabı ve moda aksesuarları satan dükkanlar, üst katlarda ise moda ve erkek giyim tasarımcıları bulunuyor. Chanel, Valentino, Fendi, Louis Vuitton, Prada, Gucci gibi dünya markalarını göreceksiniz.

Bu arada, bu Calle Larga XXII Marzo’nun geleneksel olarak en pahalı butiklerin bulunduğu bir cadde olduğu gerçeğine rağmen, geçmiş sezonların modelleri burada % 50-70 oranında iyi indirimlerle sunulmaktadır. Bir kelimeyle, burada sadece “başkalarını görmek – kendini göstermek” için değil aynı zamanda gardırobunuz için iyi bir şeyler bulmak ilginç olacaktır.

Merchiers, evlerin ilk katlarında mağazalar bulunan bir alışveriş caddesi olarak adlandırılıyordu. Bugün San Marco Meydanı’ndan Rialto Köprüsü’ne kadar Venedik’in ana alışveriş bölgelerinden biridir. Dükkanlarda MERCERIE Retro hediyelik eşya ve aksesuar, karnaval maskeleri Murano cam, gümüş ve deri, zarif ve lüks nevresimler ve daha yapılmış antik öğeleri bulabilirsiniz. Sayısız ve renkli dükkanları ile her fiyatta alıcısını bekleyen dükkanlar vardır. Uygun fiyatlar için turist merkezinden daha uzak sokaklar seçmenizi öneririz.

Coin, İtalya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden birisidir. Ülkenin hemen hemen her şehrinde alışveriş merkezleri vardır. Coin mağazalarında, her türlü malın zengin bir çeşitliliğini, tanınmış markaların çok çeşitli ürünlerini bulabilirsiniz.

Rialto pazarı Venedik’te bin yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürüyor! 1846’da Ponte della Liberta köprüsünün yapımından önce bile, anakara ve ada Venedik’i birbirine bağlayan et ve sebzeler, kayıkla şehre getirildi. Ve köylüler yetiştirilen hasatı her gün pazarın açılışına – sabahın erken saatlerinde – teslim etmek zorundaydılar. Rialto pazarının modern binası 1907 yılında mimar Domenico Rupolo tarafından Neo-Gotik tarzda inşa edilmiştir.

Ayrıca Venedik sokaklarında Laguna di Venezia, Mercato Del Pesce, Mercatino dell’Antiquariato Campo San Maurizio gibi çok sayıda bitpazarı da mevcuttur.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close