Venedik’te Neler Yapılır?

Venedik’te Neler Yapılır konu başlığında sizler Venedik hakkında bilgiler derledik. Venedik bir kuzey İtalya şehridir. Venedik tamamı ile gösterişli bir şehir olup her sene binlerce turiste ev sahipliği yapmıştır. Venedik Kanallar ile köprüleri ile birbirine bağlanan 118 adadan oluşmaktadır. İlgi çeken labirent tipi dar sokakları, balkonlu evleri ve kanallara açılan çıkmazları ile ilgi çekmektedir.

Venedik de kanalların oluşturduğu atmosfere dar sokakların eşlik etmesi ile romantik bir şehir olmaktadır. Venedik bu özelliğinin dışında tarihi dokusu ile de büyülemektedir. Venedik de hediyelik eşya alabileceğiniz mekanlar, farklı tatlar deneyeceğiniz restoranlar ve çeşitli kafeler de bulunmaktadır. Tabi Venediği diğer şehirlerden farklı kılan kanalda gondol gezisinin farklı bir atmosfer sunmasıdır. Bu gondollar altı kişiliktir ve ücretli biraz pahalı olmaktadır.

[reklam]

Gianfrancesco Sagredo

Bir diğer mekan Ca’ Sagredo Hoteldir. Bu otelin geçmişi çok eski bir sürece dayanmaktadır. Bu yapıyı ilginç kılan durum ise Galilei’nin  ‘’İki yeni Bilim Üzerine Diyaloglar ‘’ eserinin belli bir kısmını bu binada kaleme almışlardır.

Gianfrans bu büyüleyici yapıyı ilginç kılan bir diğer özellik ise, ünlü İtalyan astronom, fizikçi, filozof ve matematikçi Galileo Galilei’nin, 1632 yılında yazdığı “İki Yeni Bilim Üzerine Diyaloglar” eserinin bir kısmını bu binada kaleme almış olmasıdır. Gianfrancesco Sagredo’nun yakın dostu olan Galilei bu eserde Sagredo ailesine ayrıca atıfta bulunmuş. Venedik kısaca özetleyecek olursak âşıklar şehri olarak da bilinen romantik bir şehirdir. Venedik’e gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve son bahar mevsimleridir. Hava koşulları Türkiye’nin hava koşullarına benzemektedir. Özellik ile nisan ayında hem daha kalabalık hem de güzel bir hava eşliğinde keyifli zaman geçirmeniz mümkün olacaktır.

Lido Adası

[reklam2]

Venedik Lido Adası En Ünlü Oteli…

Venedik de ulaşım çok fazla sıkıntı olmamaktadır. İstanbul’dan direkt uçuşun olmasının yanı sıra İtalya’nın bir çok şehrinden de hızlı tren ile seyahat etme imkânı vardır.  İtalyadan seyahat etmek için en çok tercih edilen iki tren firması Trenitalia ve Trenord’dur. Venedik de konaklama zorlu bir sürece tabiidir. Bunun nedeni mekânların kısa sürede dolması ve konaklama mekânlarının bütçeyi zorlamasıdır. Genel olarak tarihi dokusu yüksek olan ve konaklama açısından da daha uygun görülen Lido Adasında kalınmaktadır.

Venedik’te Neler Yapılır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir