Viyana Gezi Rehberi

Viyana Gezi Rehberi ile ilgili yazımızda Viyana ile ilgili bilgilendirmelere yer vereceğiz. Yılın her anında ve herhangi bir amaç ile ziyaret etmek için her zaman ilginçtir, çünkü Avrupa’nın tarihi ve kültürel değeri, insanlık mirası, tarihi bir mekandır. İster yalnız ister arkadaşlarınız veya ailenizle Viyana gezilmesi ve görülmesi gereken yerler barındırıyor. İşte Viyana ve şehrin genel ruhu ile neredeyse tamamen ücretsiz olarak tanışacağınız çeşitli cazibe merkezleri olan yerler onlardan bazıları:

Mimari

Hapsburg hanedanın hükümdarlığından sonra Viyana’da büyük bir ihtişam var. Belvedere veya Schönbrunn Sarayı gibi anıtsal mimari yapılar lüks saraylardandır.

Müzikal miras

Viyana dünyanın en müzikal şehirlerinden birisidir, burada doğmuş veya çalışmış çok sayıda ünlü ve yetenekli besteci yaşamıştır. Avusturya’nın başkenti Strauss, Liszt, Brahms, Mozart, Haydn, Schubert, Beethoven’a ilham verdi. Eserlerinin duygularına derinlemesine inmek için, eski müzik enstrümanlarından oluşan bir koleksiyonla Bach ve Handel Müzik Evi’ni sergiledikleri veya sadece bu güzel şehrin sokaklarında yürüdüğü Viyana kiliselerini ziyaret edebilirsiniz.

Viyana’nın cazibesi

Viyana’dan başka yerleşim yeri hayal etmek zordur. Düzenli gastro barlarda lezzetli bira ve şarap rahat kafelerde oturup dünya olayları tartışmak, şeflerin yeni pişirme eğilimleri denemek Viyanaya saygı göstergesidir. Viyana’da yaşamak ve seyahat etmek için çok uygun bir şehirdir. Birçok bisiklet ve yürüyüş yolu, park, uygun bir ulaşım sistemi vardır. Şehir merkezine yanı sıra kasabalarda bile insanlar size yol isteyecektir veya sorularınızı zevkle cevaplayacaklardır. Yani konuksever ve tamamen güvenli bir şehirdir.

Schönbrunn Sarayı

Avusturyalı Habsburg imparatorlarının muhteşem bir rezidansı, bir rokoko şaheseri. Sarayın içinde, her biri kendi tarzında, güzel bir şekilde dekore edilmiş birçok oda bulunmaktadır. Sarayın dışında heykeller ve güzel bir bahçe bulunan bir park ile çevrilidir.

Sanat Tarihi Müzesi

Viyana’daki bu çok ünlü müze, Avrupa’nın en ünlü ustalarından pek çok sanat eseri içeriyor, Caravaggio, Titian, Monet, Bosch, Rubens ve diğerlerinin eserlerini görmek için mutlaka ziyaret edilmeli. Antik Mısır ve Orta Doğu’dan eserler, antik Yunanistan ve Roma kültürü de temsil edilmektedir.

Ringstrasse tramvay turu

Rinshtrasse, Viyana’yı Osmanlı’dan korumak için adapte edilen yerleri görün ve bulvarlarda ki, Avusturya’nın büyüklüğünü göstermesi gereken görkemli devlet binaları eşliğinde tramvay turu yapın.

Prater ve Dönme Dolap

Viyana’daki en nefes kesici dönme dolap buradadır. Bir dondurma alın ve kuşbakışı görünümünden Viyana manzarasının tadını çıkarın.

Aziz Stephen Katedrali

Viyana’nın en görkemli ve tanınmış yapısı, Avusturya’nın sembolü. Katedral, ortaçağ mimarisinin ustaları tarafından yapılmış olup gücü ve aynı zamanda zarifliği ile ama aynı zamanda dekorasyonun güzelliği ile göz kamaştırır.

Hundertwasser Evi, Hofburg Sarayı gezilmesi gereken diğer yerlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir