Yağmur Yağdığında Müzik Çalan Bina

Neustadt Kunsthofpassage yani yağmurda müzik yapan bina Annette Paul,  Chistrop Rossner ve Andre Tempel tarafından yapılmış mucizevi diye adlandırabileceğimiz bir binadır. Bina üzerine yerleştirilen kıvrılarak uzayan borular ve mavi huniler sayesinde yağmur damlaları düşmeye başladığında bu bina yavaş yavaş müzik sesi çıkarmaya başlıyor.

Yağmur yağarken o binada olmak

Pencerenizin hemen yanında aslında sadece su birikintisi gidermek için bulunan su borusundan dünyanın en huzurlu sesini müzikal olarak dinleme fırsatınız oluyor. Yağmur Yağdığında Müzik Çalan Bina hayallerin ötesinde,  insanlar bu binaya baktığında bir kaç sıralı su borusu ve huninin dizilmesine başta anlam verememişlerdir. Yağmurda binadan çıkan sesleri duyduklarında şaşırmışlardır. Su sesi eski zamanlardan akıl hastalarını tedavi etmek için hastalara dinletilirdi.

Günümüzde üç kişi bunu binanın dış yüzeyine günlük zamanda kullandığımız boruları monte ederek doğa olayını apartmandakilere zevkle dinletiyorlar. O binada yaşayan insanların diğer insanlara nazaran çok şanslı olduğunu düşünür herkes.  Gençler tarafından yapılan düzenli yerleştirilen borular sayesinde cam kenarında yağmur yağarken kahvelerini içip yağmuru izleyip yağmur sesini müzikal olarak dinleyebiliyorlar ve binada yaşadıkları için oldukça şanslı olduklarını düşünüyorlar.

Yağmur Yağdığında Müzik Çalan Bina Her Yerde Olmalı

İnsanlar olarak iş stresi,  okul stresi,  aile sorunları gibi nedenlerden dolayı mutsuz ve gergin zamanlar geçirebiliyor. Bu stresler arasında sakinleşmek ruhunu,  beynini ve kalbini dinlemek için en ideal çözüm olarak bu binayı görebilir. Evet biraz saçma gelebilir bu düşünce ama herhangi bir ülkede herhangi bir binada yaşıyorsunuz düşünün mutsuzsunuz ve yağmur yağıyor. Belki yağmuru sevmiyor olabilirsiniz o gün kötü bir olay yaşamışsınız ama dışarıdan yağmurla birlikte hoş bir tını kulağınıza geliyor ve kendinizi camın yanında bulup rahatlıyorsunuz. Yağmur Yağdığında Müzik Çalan Bina her ülkede olması gerekir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir