Yelkenler Şehri Auckland Gezi Rehberi

Auckland, 1865 yılına kadar Yeni Zelanda’nın başkenti olan en büyük şehridir. Hauraki ve Manukau koyları arasında, Kuzey Adasının ince nefesi üzerinde sıkışmış, Tasman Denizi’ni ve Pasifik Okyanusu’nu ayırır. Bu güzel şehir limanı, farklı denizlere giden gezegendeki birkaç yerden biridir. Yeni Zelandalılar, iskelelerde sonsuz sayıda yelkenli, yat ve tekneyi gördüklerinden şehre yelkenler şehri adını verdiler. Auckland yaşam konforunda dünyadaki ilk on şehirden biridir. Şehir, çoğunlukla Avrupalılar olmak üzere Yeni Zelanda’nın toplam nüfusunun üçte birinden fazlasına ev sahipliği yapmaktadır. Nüfusun geri kalanı Maori (yaklaşık% 11), Pasifik Adaları’ndan göçenler (yaklaşık% 15) ve Asyalılar (% 19). Ve İngilizler, Amerikalılar, Fransızlar, Hindular, Çinliler, Japonlar, Koreliler, Polinezyalılardan oluşur. Auckland özel, eşsiz bir çekiciliğe sahiptir.

İklim ve doğa

Auckland iklimi yumuşak ve ılıktır. Şehir Yeni Zelanda’nın tüm büyük şehirleri arasındaki en sıcak ve en güneşli şehirdir. Ancak, burada hava her an değişebilir, her zaman yanınızda bir şemsiye bulundurmanızı öneririz, çünkü gün boyunca yağmur ve güneş birbirini defalarca değiştirebilir. Yağışsız günler sadece Yeni Zelanda Aralık’tan Mart’a kadar olan yaz aylarındadır. Genel olarak, yağmurlar tüm yıl boyunca devam ediyor.

Şehir volkanik bölgede yer almaktadır. Bu çizgide yaklaşık 100.000 yıl önce meydana gelen ve yaklaşık 50 sönmüş yanardağ vardır. En son ve en güçlü volkanik püskürmelerden biri, Hauraki koyunda bulunan Rangitoto adasında 600-800 yıl önce meydana gelmiştir.

Bu koyda birçoğu doğal park olan adalar vardır. Burada, zümrüt yeşili rengin büyüleyici turkuaz sularını nasıl gölgelediğine bakarak doğanın güzelliğinden olağanüstü zevkler edinebilirsiniz. Şık panorama, şehrin en yüksek dağı olan merkez yanardağı Mount-Eden’den ziyaretçilere açılır.

Eğlence ve yaşam

Kentte her yıl yelken (regatta Pacifica) ve tenis şampiyonası yarışmaları düzenlenir.

Auckland, her yıl çeşitli festivaller ve geçit törenleri düzenlemede alışılmadık derecede zengin bir geleneğe sahiptir. Örneğin, renkli bir havai fişek festivali ya da Yeni Zelanda yakınlarında yaşayan buz bloklarında ve tuğladan yapılmış donmuş balık sunan Sea Food Festivali veya Botanik Bahçesi’nde düzenlenen Çiçek Festivali ya da inanılmaz derecede kokulu bir gül festivali bunlardan bazılarıdır.

Buna ek olarak, Maori kültürünü, bu eski insanların günlük yaşamını ve Maori savaş hakalarını ve Maori’nin turistlere gösterdiği diğer ritüelleri yakından tanımak için Auckland Askeri Tarih Müzesi’ni ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca sanat galerisini, hayvanat bahçesini, botanik bahçesini, North Harbour stadyumu, Western Springs’i ve bu stadyumdaki Smart Stadyumu ziyaret edebilirsiniz.

Doğa sporları hayranları için bir eğlence parkı, yüksek hızlı trenlerle seyahat zevki yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir