Gezi RehberiYurtiçi Seyahat Rehberi

Yelkenli İle Marmaris Tatili Yapmaya Doyamayacaksınız Gezi Rehberi

Yaz denilince aklımıza deniz, kum ve güneş gelmektedir. Tüm kış dışarıya kapanan bedenlerimizin su ile buluşması demektir. Tüm yılın yorgunluğunu su ile unutmaktır. Güneş ile içli dışlı olmaktır. Yaz belki de hepimizin en çok sevdiği mevsim. Bu tatil de rotanız Marmaris olsun.

Marmaris Nerede?

Marmaris ege kıyısında bulunan yeşil ve mavinin birleştiği gözde tatil mekânları arasında yer almaktadır. Muğlanın ilçesi olan Marmaris her yıl milyonlarca yerli ve yabancılar tarafından ziyaret edilmektedir. Marmaris sahip olduğu çam ormanları nedeni ile de insanlar tarafından ‘Yeşil Marmaris’ olarak da bilinmektedir. Körfezin uygun bir yapısı olmasından dolayı su sporları için elverişli bir ortam sunmaktadır. Muğla da bulunan diğer tatil mekânlarına olan uzaklığı da çok olmadığından dolayı tercih edilmektedir. Marmaris tatil planınız ise görmeniz ve gezmeniz gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz; Marmaris kalesi konumu itibarı ile manzarası görülmesi gereken yerlerdendir. Marmaris plajları 8 Km uzunluğundadır. Marmaris su parkları, eğlenceli mekânları, su kaydırakları, havuzları, oyun parkları, günübirlik tekne turları, İçmeler tatil beldesi, Turunç Tatil beldesi, Dalyan muhteşem doğası bulunan tatil beldesi, Kleopetra adası ve plajı, Kızkumu plajı, Marmaris müzeleri ve Marmaris’in çevre köyleri görülmesi gereken yerler arasındadır. Marmaris de yemeden gitmemeniz gerekenler ise; Balık ve meze türleri, zeytinyağlılar, ot ekşilemesi, Döş dolması, Büryan Kebabı, Sura dolması, Karışık ot salatası, Muğla Saraylısı, Cızdırma gibi yemeklerin tadına bakmadan evinize dönmeyin.

Yelkenli İle Marmaris de Tatil

Marmaris tatili belki de unutamayacağınız tatillerden olmaya adaydır. Kendi yeşil doğası ve denizi ile gözünüzü tatile doyuracak niteliktedir. Bunların yanında Marmaris de nerede kalacağınızı düşünüyorsanız sizler için inanılmaz bir deneyim olacak bir yelkenli de kalmanızı tavsiye ederiz. İstediğiniz süreler de çeşitli boyutlar da ve fiyatlar da sizler için kiralık yelkenli bulunmaktadır. Yelkenli ile kendinizi mavilerin içerisinde sonu görünmeyen deniz ile huzuru yakalayacaksınız. Fethiye ile uzaklığı 52 mil olan Marmaris yelkenli ile rotanızı istediğiniz yere çevirebilirsiniz. Yelkenli ile güneşin doğuşunun ve batışının bu kadar güzel olabileceğini tahmin bile edemeyeceksiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close