Zanzibara Nasıl Gidilir?

Afrika’da bulunan Tanzanya’nın adeta cennet köşelerinden bir tanesi olan Zanzibar, tatilcilere unutamayacakları bir tatil fırsatı sunuyor. Türkiye’den Zanzibar’a gitmek isteyen tatilciler içinse uçak yolculuğu en uygun rota gibi gözüküyor. Zanzibara Nasıl Gidilir? Bu yazımızda sizlere güzel bilgiler beklemektedir.

Zanzibar’a Uçak Yolculuğu

Türkiye’den Tanzanya’ya gerçekleştirilen uçuşlar genellikle İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan oluyor. Buradan alacağınız uçak bileti ile Tanzanya’nın Dar es Salaam havalimanına uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bir yetişkin için ortalama gidiş dönüş uçak bileti fiyatları 500 ile 800 dolar arasında değişkenlik gösteriyor.

Vize Başvurunuzu Unutmayın

Zanzibar’a gitmek için bindiğiniz uçak, Dar es Salaam havalimanına indikten sonra, sizi bir pasaport kontrolü bekliyor. Buraya ulaştığınızda 50 dolar karşılığında bir vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Buna ek olarak pasaportunuzun en az 6 aylık olması gerektiğini sakın unutmayın. Tanzanya vizesi almak ise hiç zor değil. Kapıda 50 doları ödedikten sonra kolaylık alabiliyorsunuz.

Dar es Salaam havalimanına indikten sonra direkt olarak Zanzibar’ın göbeğine çıkmıyorsunuz. Gitmeniz gereken içinse kullanabileceğiniz iki farklı ulaşım aracı mevcut.

Pırpır Uçaklar

Zanzibar’a ulaşmak için kullanabileceğiniz ilk seçenek yine uçaklar. Dar es Salaam havalimanının iç hatlar terminalinden kalkan uçaklar genellikle sabah saatlerinde kalkıyor. Eğer tek başınızaysanız korkmayın, yalnızca sizin için bile uçaklar kalkıyor. Ancak tek kişiyseniz bilet fiyatı 65 dolarken bir grup halinde gidip pazarlık yaptığınızda 45 dolara kadar indirim yapılabiliyor. Ayrıca Zanzibar’a iki saatte bir pırpır uçak kalktığı için orada kalmanız gibi bir durum söz konusu olamaz.

Ferryboat Yolculuğu

Zanzibar’a ulaşmanın bir diğer yolu ise Ferryboat yolculuğu. Dar es Salaam havalimanın merkezinde bulunan limandan kalkan ferryboatlar direkt olarak Stone Town’a gidiyor. Saat başı veya her iki saatte bir kalkan bu ferryboatların ortalama fiyatı 30 dolar. Ancak şunu unutmayın ki havalimanından buraya gelmek için taksiye veya dolmuşa binmeniz gerekmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir